Trusted Talks, cykl rozmów o tożsamości, rozwoju i relacjach

Już 19 stycznia o godz. 17.00 na naszej Uczelni odbędzie się pierwsze seminarium z cyklu Trusted Talks. W jego trakcie psycholog i psychoterapeutka Edyta Wietecha oraz student i autor Martin Makoni opowiedzą zarówno od strony naukowej, jak i z własnego doświadczenia, jak kształtuje się poczucie własnej wartości, będące podstawą naszej tożsamości.
Pomysł zorganizowania cyklu spotkań narodził się po spotkaniu autorskim z Martinem Makonim, po publikacji jego książki „The Nitram Archives”, która bada dynamikę tożsamości, poczucie własnej wartości, podstawowe poziomy przywiązań i współzależności w związkach. Autor, we współpracy z Edytą Wietecha, psychologiem, psychoterapeutą i lektorką języka francuskiego na anglojęzycznej ścieżce studiów, postanowił odpowiedzieć na zainteresowanie jakie wzbudziła książka. – Wiele osób po spotkaniu autorskim mówiło nam o tym, że poruszyliśmy ważne kwestie, które nie były wcześniej omawiane na naszej Uczelni. Studenci mają potrzebę pogłębiania wiedzy na tematy psychologiczne i dzielenia się własnymi doświadczeniami z obszaru własnej tożsamości i relacji z innymi ludźmi. Wierzymy, że seminaria Trusted Talks będą właśnie okazją, aby w niewielkiej i względnie stałej grupie rozmawiać na te ważne tematy – wyjaśniają Edyta i Martin. Pierwsze dwa spotkania, w styczniu i w marcu tego roku, będą poświęcone właśnie kwestiom kształtowania się tożsamości. Kolejne seminaria w kwietniu i w maju, zagadnieniom świadomego tworzenia zdrowych relacji z innymi ludźmi. Każde spotkanie rozpocznie się merytorycznym wprowadzeniem. Następnie będzie przestrzeń na rozmowę i dzielenie się własnymi spostrzeżeniami oraz doświadczeniami w takim zakresie, w jakim uczestnicy będą czuli się na siłach. Jedynym warunkiem udziału w seminariach poza zaciekawianiem tematyką, jest komunikatywna znajomość języka angielskiego, ponieważ całość spotkania przebiegać będzie w języku angielskim. O czym dokładnie będziemy rozmawiać? Od wczesnego dzieciństwa, nasze otoczenie, a więc dom rodzinny, szkoła i relacje rówieśnicze wpływają na to, czy jako młodzi bądź dorośli ludzie będziemy mieli wysokie czy raczej niskie poczucie własnej wartości. To, co w dzieciństwie słyszymy na swój temat od otaczających nas osób, wpływa na naszą pewność siebie, odwagę i otwartość w nawiązywaniu relacji. To, czego doświadczyliśmy od najbliższych nam osób, ukształtowało w dużym stopniu kim czujemy się obecnie i jakimi ludźmi się otaczamy. Ale czy dzieciństwo musi definiować nas do końca życia? Co zrobić, żeby przełamać niektóre schematy, świadomie kształtować siebie i nawiązywać zdrowe relacje? Co sprzyja, a co przeszkadza w rozwijaniu poczucia własnej wartości i jaki ma to związek z relacjami? Na te i inne pytania odpowiemy podczas Trusted Talks. Zapraszamy! Pierwsze spotkanie odbędzie się 19 stycznia w godzinach 17:00-18:30 w sali 123.

Dlaczego Łazarski?

Jesteśmy ośrodkiem naukowo dydaktycznym, który umiejętnie łączy innowacyjne standardy edukacji z tradycyjnymi celami kształcenia.

Budujemy społeczność opartą na zdobywaniu wiedzy od najznakomitszych mistrzów. Dlatego grono naszych wykładowców to ponad 250 najwybitniejszych ekspertów w dziedzinie gospodarki, polityki i prawa.

 • Uczelnia Łazarskiego jest w czołówce najlepszych uczelni niepublicznych w Polsce: w tegorocznym rankingu Perspektyw zajęliśmy 4 miejsce wśród uczeni niepublicznych
 • mamy uprawnienia do nadawania stopnia doktora oraz doktora habilitowanego na wszystkich wydziałach
 • jesteśmy silną marką, która od ponad 30 lat z sukcesem konkuruje na polskim rynku szkolnictwa wyższego wyznaczając trendy profesjonalnej edukacji 

Studiuj i ucz się od najlepszych!

Łazarski w czołówce Uczelni wyższych!

 • Wydział Prawa i Administracji zajął I miejsce w XVII Rankingu Wydziałów Prawa „Dziennika Gazeta Prawna” (2023 r.) 
   
 • Uczelnia Łazarskiego została liderem w kategorii edukacja biznesu w badaniu Marka Godna Zaufania, przeprowadzonym przez wydawcę miesięcznika My Company Polska oraz instytut badawczy Kantar Polska S.A. 
   
 • Według prestiżowego rankingu Perspektywy jesteśmy na 4. miejscu wśród niepublicznych uczelni w Polsce. 
   
 • Wysoki poziom kierunku lekarskiego na Uczelni Łazarskiego został powtórnie pozytywnie oceniony przez Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej uchwałą nr 838/2023 z dn. 18 września 2023 r.

Wyróżnienia i nagrody wiele mówią o jakości edukacji, jaką świadczymy!