Nowy dyrektor Biblioteki Uczelnianej

Decyzją prezydenta Uczelni Łazarskiego nowym dyrektorem Biblioteki Uczelni Łazarskiego została z dniem 1 X 2019 mgr Anna Zielińska, wieloletnia pracownica tej biblioteki (od 1998 roku), od roku 2019 na stanowisku wicedyrektora, wcześniej także (od roku 2009 bibliotekarz systemowy).
Decyzją prezydenta Uczelni Łazarskiego nowym dyrektorem Biblioteki Uczelni Łazarskiego została z dniem 1 X 2019 mgr Anna Zielińska, wieloletnia pracownica tej biblioteki (od 1998 roku), od roku 2019 na stanowisku wicedyrektora, wcześniej także  (od roku 2009  bibliotekarz systemowy).

A. Zielińska jest absolwentką Instytutu Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej. Wcześniej studiowała także zootechnikę.  Była gorliwym zwolennikiem wejścia Biblioteki do Narodowego Uniwersalnego Katalogu Centralnego NUKAT i współpracowała z Centrum NUKAT  w retrokonwersji przestarzałego katalogu Łasarskiego na współczesne normatywne narzędzie wyszukiwawcze. Działała  skutecznie na rzecz wdrożenia w NUKAT funkcji wyszukiwania według alfabetów niełacińskich oraz na rzecz objęcia wszystkich udostępnianych książek Klasyfikacją Biblioteki Kongresu. Zajmuje się także rejestracją i ewaluacją piśmiennictwa naukowego. Uczestniczyła w konferencjach naukowych, wyjazdach w ramach programu Erasmus i  wyjeździe studialnym do Moskwy, finansowanym przez Instytut Polski. Obecnie jest członkinią rady naukowej, przygotowującej XIX Ogólnopolską Konferencję Bibliotek Niepublicznych i Publicznych Szkół Wyższych.

W  życiu prywatnym jest miłośniczką konnej jazdy i wina, widzimy ją także na wielu polskich i zagranicznych turystycznych szlakach.

Dlaczego Łazarski?

Jesteśmy ośrodkiem naukowo dydaktycznym, który umiejętnie łączy innowacyjne standardy edukacji z tradycyjnymi celami kształcenia.

Budujemy społeczność opartą na zdobywaniu wiedzy od najznakomitszych mistrzów. Dlatego grono naszych wykładowców to ponad 250 najwybitniejszych ekspertów w dziedzinie gospodarki, polityki i prawa.

 • Uczelnia Łazarskiego jest w czołówce najlepszych uczelni niepublicznych w Polsce: w tegorocznym rankingu Perspektyw zajęliśmy 4 miejsce wśród uczeni niepublicznych
 • mamy uprawnienia do nadawania stopnia doktora oraz doktora habilitowanego na wszystkich wydziałach
 • jesteśmy silną marką, która od ponad 30 lat z sukcesem konkuruje na polskim rynku szkolnictwa wyższego wyznaczając trendy profesjonalnej edukacji 

Studiuj i ucz się od najlepszych!

Łazarski w czołówce Uczelni wyższych!

 • Wydział Prawa i Administracji zajął I miejsce w XVII Rankingu Wydziałów Prawa „Dziennika Gazeta Prawna” (2023 r.) 
   
 • Uczelnia Łazarskiego została liderem w kategorii edukacja biznesu w badaniu Marka Godna Zaufania, przeprowadzonym przez wydawcę miesięcznika My Company Polska oraz instytut badawczy Kantar Polska S.A. 
   
 • Według prestiżowego rankingu Perspektywy jesteśmy na 4. miejscu wśród niepublicznych uczelni w Polsce. 
   
 • Wysoki poziom kierunku lekarskiego na Uczelni Łazarskiego został powtórnie pozytywnie oceniony przez Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej uchwałą nr 838/2023 z dn. 18 września 2023 r.

Wyróżnienia i nagrody wiele mówią o jakości edukacji, jaką świadczymy!