Centrum Technologii Blockchain UŁa członkiem Enterprise Ethereum Alliance

Enterprise Ethereum Alliance to międzynarodowa inicjatywa zrzeszająca organizacje zajmujące się propagowaniem wiedzy na temat technologii blockchain. EEA ogłosiła 18 lipca 2017 r. listę kolejnych 34 instytucji, firm i organizacji, które dołączyły do inicjatywy. Miło nam poinformować, że Centrum Technologii Blockchain Uczelni Łazarskiego znalazło się w tym prestiżowym gronie.
EEA jest organizacją non-profit, która ma budować, promować i szeroko wspierać najlepsze praktyki dotyczące Ethereum, jednej z odmian technologii blockchain. – Blockchain to „łańcuch bloków danych”, czyli sposób zapisu informacji o nowych wpisach do bazy danych (transakcjach), które ułożone są w postaci następujących po sobie bloków „wpisów”, z których każdy kolejny blok wpisów zawiera jednocześnie odniesienie do poprzedniego (bloku), przez co tworzy się nierozerwalny łańcuch. Blockchain jest jedną z najbezpieczniejszych form przechowywania danych. Służy do potwierdzenia autentyczności. Jest unikalny, zaszyfrowany, niezmienny, bezpieczny i ostateczny – tłumaczy prof. Krzysztof Piech, z Katedry Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych Uczelni Łazarskiego, dyrektor Centrum Technologii Blockchain. Ethereum jest platformą open-source opartą o technologię blockchain służąca m.in. zawieraniu bezpiecznych umów online.   Wśród członków EEA znajdują się firmy i organizacje z różnych sektorów biznesowych, w tym technologii, bankowości, opieki zdrowotnej, energii, farmacji, marketingu i ubezpieczeń, jak również organizacje rządowe. EEA ma już ponad 150 członków. Jest to jedna z największych globalnych organizacji zajmujących się tą tematyką. Centrum Technologii Blockchain Inicjatorem dołączenia Centrum Technologii Blockchain do EEA jest dyrektor Centrum, prof. nadzw. dr hab. Krzysztof Piech z Katedry Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych Uczelni Łazarskiego. Centrum Technologii Blockchain Uczelni Łazarskiego jest pierwszą w Europie Środkowo-Wschodniej jednostką badawczo-edukacyjną zajmującą się technologią blockchain. Misją Centrum jest dostarczenie powstającemu rynkowi potrzebnej mu wiedzy na temat technologii blockchain. Centrum zostało objęte honorowym patronatem Ministerstwa Cyfryzacji jako jedyna jednostka tego typu w kraju. Więcej informacji na stronie Centrum Technologii Blockchain: http://blockchaintechnology.center/

Dlaczego Łazarski?

Jesteśmy ośrodkiem naukowo dydaktycznym, który umiejętnie łączy innowacyjne standardy edukacji z tradycyjnymi celami kształcenia.

Budujemy społeczność opartą na zdobywaniu wiedzy od najznakomitszych mistrzów. Dlatego grono naszych wykładowców to ponad 250 najwybitniejszych ekspertów w dziedzinie gospodarki, polityki i prawa.

 • Uczelnia Łazarskiego jest w czołówce najlepszych uczelni niepublicznych w Polsce: w tegorocznym rankingu Perspektyw zajęliśmy 4 miejsce wśród uczeni niepublicznych
 • mamy uprawnienia do nadawania stopnia doktora oraz doktora habilitowanego na wszystkich wydziałach
 • jesteśmy silną marką, która od ponad 30 lat z sukcesem konkuruje na polskim rynku szkolnictwa wyższego wyznaczając trendy profesjonalnej edukacji 

Studiuj i ucz się od najlepszych!

Łazarski w czołówce Uczelni wyższych!

 • Wydział Prawa i Administracji zajął I miejsce w XVII Rankingu Wydziałów Prawa „Dziennika Gazeta Prawna” (2023 r.) 
   
 • Uczelnia Łazarskiego została liderem w kategorii edukacja biznesu w badaniu Marka Godna Zaufania, przeprowadzonym przez wydawcę miesięcznika My Company Polska oraz instytut badawczy Kantar Polska S.A. 
   
 • Według prestiżowego rankingu Perspektywy jesteśmy na 4. miejscu wśród niepublicznych uczelni w Polsce. 
   
 • Wysoki poziom kierunku lekarskiego na Uczelni Łazarskiego został powtórnie pozytywnie oceniony przez Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej uchwałą nr 838/2023 z dn. 18 września 2023 r.

Wyróżnienia i nagrody wiele mówią o jakości edukacji, jaką świadczymy!