Prof. n. dr hab. Aleksandra Laskowska-Rutkowska zdobyła Nagrodę Leonardo 2014

Celem Konkursu Leonardo 2014 jest popularyzacja publikacji na temat innowacji w transporcie, logistyce, infrastrukturze, energetyce, a także gospodarce niskoemisyjnej.
Prof. n. dr hab. Aleksandra Laskowska-Rutkowska, wykładowca naszej uczelni, zdobyła Nagrodę Leonardo 2014 za najlepszą książkę o innowacjach logistycznych pt. "Koncepcja Falowego Rozwoju Logistyki. Dyfuzja Innowacji w Łańcuchu Dostaw", wydaną przez PTE, Szczecin 2013. Kapituła dostrzegła innowacyjne podejście Autorki do analizy procesów rozwoju logistyki, w tym szczególnie stymulacji procesów innowacyjnych. Podkreślono ważną rolę tej pozycji w promocji kreatywnego podejścia i analiz procesów logistycznych. Celem Konkursu Leonardo 2014 jest popularyzacja publikacji na temat innowacji w transporcie, logistyce, infrastrukturze, energetyce, a także gospodarce niskoemisyjnej. To właśnie te obszary mają kluczowe znaczenie dla dalszego rozwoju Polski, jako ważnego elementu gospodarki europejskiej i światowej, oraz rozwoju współpracy nauki, przemysłu i administracji (potrójna helisa). Konkurs promuje polskie innowacje za granicą oraz przyczynia się do przekazania informacji na temat innowacji światowych i możliwości ich wdrożenia w Polsce. Organizatorem konkursu i fundatorem nagrody jest Fundacja Centrum Analiz Transportowych i Infrastrukturalnych (CATI). Konkurs odbywa się pod patronatem Polskiej Izby Książki. Ponadto patronem konkursu jest Klaster Interdyscyplinarne Partnerstwo Na Rzecz Innowacyjnego Rozwoju Transportu i Infrastruktury. Konkurs jest corocznym wydarzeniem, a nagrody i wyróżnienia wręczane są podczas Forum Innowacji Transportowych (Transport Innovation Forum).

Dlaczego Łazarski?

Jesteśmy ośrodkiem naukowo dydaktycznym, który umiejętnie łączy innowacyjne standardy edukacji z tradycyjnymi celami kształcenia.

Budujemy społeczność opartą na zdobywaniu wiedzy od najznakomitszych mistrzów. Dlatego grono naszych wykładowców to ponad 250 najwybitniejszych ekspertów w dziedzinie gospodarki, polityki i prawa.

 • Uczelnia Łazarskiego jest w czołówce najlepszych uczelni niepublicznych w Polsce: w tegorocznym rankingu Perspektyw zajęliśmy 4 miejsce wśród uczeni niepublicznych
 • mamy uprawnienia do nadawania stopnia doktora oraz doktora habilitowanego na wszystkich wydziałach
 • jesteśmy silną marką, która od ponad 30 lat z sukcesem konkuruje na polskim rynku szkolnictwa wyższego wyznaczając trendy profesjonalnej edukacji 

Studiuj i ucz się od najlepszych!

Łazarski w czołówce Uczelni wyższych!

 • Wydział Prawa i Administracji zajął I miejsce w XVII Rankingu Wydziałów Prawa „Dziennika Gazeta Prawna” (2023 r.) 
   
 • Uczelnia Łazarskiego została liderem w kategorii edukacja biznesu w badaniu Marka Godna Zaufania, przeprowadzonym przez wydawcę miesięcznika My Company Polska oraz instytut badawczy Kantar Polska S.A. 
   
 • Według prestiżowego rankingu Perspektywy jesteśmy na 4. miejscu wśród niepublicznych uczelni w Polsce. 
   
 • Wysoki poziom kierunku lekarskiego na Uczelni Łazarskiego został powtórnie pozytywnie oceniony przez Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej uchwałą nr 838/2023 z dn. 18 września 2023 r.

Wyróżnienia i nagrody wiele mówią o jakości edukacji, jaką świadczymy!