Bartłomiej Bańkowski rozwija nowy kierunek studiów podyplomowych - Analityk rynku

Program studiów podyplomowych Analityk rynku Uczelni Łazarskiego powstał na bazie wieloletnich doświadczeń Bartłomieja Bańkowskiego, eksperta ds. analiz sektorowych. Zajęcia ruszają w październiku. Rekrutacja trwa do 30 września 2015 r.

Bartłomiej Bańkowski jest Dyrektorem Analiz Rynkowych w firmie badawczo-analitycznej PMR. Nadzoruje pracę zespołów opracowujących ponad 150 raportów rocznie. Odpowiada za merytorkę publikacji monitorujących sytuację konkurencyjną w Europie Środkowo-Wschodniej. Prowadzi dedykowane projekty doradcze z obszaru analiz otoczenia biznesowego rynku.

Jest współzałożycielem i członkiem komitetu wykonawczego polskiego oddziału międzynarodowej organizacji Strategic and Competitive Intelligence Professionals (SCIP). Prowadzi szkolenia z obszaru pozyskiwania danych wtórnych, analizy sektorowej oraz analizy otoczenia konkurencyjnego.

Specjalizuje się w budowaniu dedykowanych rozwiązań analitycznych z wykorzystaniem zaawansowanych narzędzi informatycznych oraz analitycznych. Zdobywał doświadczenie przy realizacji międzynarodowych projektów związanych z budową rozwiązań bazodanowych dla działów analitycznych w dużych korporacjach oraz organizacjach międzynarodowych.

Zajmował kierownicze stanowiska, m.in. w firmie, która jest największym dostawcą danych ekonomicznych dla rynków wschodzących oraz w globalnej firmie IT dostarczającej rozwiązania z zakresu analizy konkurencji. 

Jest absolwentem Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Ukończył wiele specjalistycznych kursów z zakresu analiz danych, pozyskiwania informacji czy zarządzania zespołami pracowników wiedzy oraz kurs zaawansowanej ekonometrii w London School of Economics. 

Interesuje się sztukami walki, futurologią, kuchnią fusion oraz medytacją i jej wykorzystaniem w codziennym życiu. 

Zapraszamy do zapoznania się z programem studiów TUTAJ

Zobacz zaproszenie video na studia.

Dlaczego Łazarski?

Jesteśmy ośrodkiem naukowo dydaktycznym, który umiejętnie łączy innowacyjne standardy edukacji z tradycyjnymi celami kształcenia.

Budujemy społeczność opartą na zdobywaniu wiedzy od najznakomitszych mistrzów. Dlatego grono naszych wykładowców to ponad 250 najwybitniejszych ekspertów w dziedzinie gospodarki, polityki i prawa.

 • Uczelnia Łazarskiego jest w czołówce najlepszych uczelni niepublicznych w Polsce: w tegorocznym rankingu Perspektyw zajęliśmy 4 miejsce wśród uczeni niepublicznych
 • mamy uprawnienia do nadawania stopnia doktora oraz doktora habilitowanego na wszystkich wydziałach
 • jesteśmy silną marką, która od ponad 30 lat z sukcesem konkuruje na polskim rynku szkolnictwa wyższego wyznaczając trendy profesjonalnej edukacji 

Studiuj i ucz się od najlepszych!

Łazarski w czołówce Uczelni wyższych!

 • Wydział Prawa i Administracji zajął I miejsce w XVII Rankingu Wydziałów Prawa „Dziennika Gazeta Prawna” (2023 r.) 
   
 • Uczelnia Łazarskiego została liderem w kategorii edukacja biznesu w badaniu Marka Godna Zaufania, przeprowadzonym przez wydawcę miesięcznika My Company Polska oraz instytut badawczy Kantar Polska S.A. 
   
 • Według prestiżowego rankingu Perspektywy jesteśmy na 4. miejscu wśród niepublicznych uczelni w Polsce. 
   
 • Wysoki poziom kierunku lekarskiego na Uczelni Łazarskiego został powtórnie pozytywnie oceniony przez Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej uchwałą nr 838/2023 z dn. 18 września 2023 r.

Wyróżnienia i nagrody wiele mówią o jakości edukacji, jaką świadczymy!