Centrum Medycyny Sportowej, powstałe w 2002 roku, jest ośrodkiem leczniczo-rehabilitacyjnym specjalizującym się w terapii urazów ortopedycznych. Lekarze Centrum dbają o zdrowie sportowców i osób aktywnie uprawiających sport. Ośrodek wykorzystuje najnowocześniejsze techniki i technologie w diagnozie, leczeniu i rehabilitacji.

To kompleks przychodni i innowacyjna klinika okulistyczna prowadzona przez prof. Jerzego Szaflika, która skupia wielu wybitnych specjalistów z jego szkoły okulistyki. Do głównych obszarów specjalizacji Centrum Mikrochirurgii Oka Laser zalicza się operacje zaćmy, jaskry, stożka rogówki oraz zabiegi na siatkówce. CMO Laser jako pierwszy, niepubliczny ośrodek chirurgii okulistycznej w Polsce wprowadził laserową korekcję wad wzroku.

Misją Domu Lekarza Seniora jest służenie ludziom starszym, samotnym i chorym, niesienie pomocy każdemu, kto tego potrzebuje, oraz zapewnienie mieszkańcom godziwych warunków życia i odpoczynku.  

Główny ośrodek gromadzenia całości polskiej literatury z dziedziny medycyny i nauk pokrewnych oraz najważniejszych pozycji światowej literatury medycznej. 

Instytut Gruźlicy i Chorób Płuc w Warszawie jest główna w Polsce placówką naukowo-badawczą Ministerstwa Zdrowia w dziedzinie chorób płuc.

Główny w kraju ośrodek naukowy w zakresie dyscyplin tytułowych oraz referencyjny ośrodek kliniczno-diagnostyczny. Instytut prowadzi działalność diagnostyczną, leczniczą, naukową, organizacyjną oraz dydaktyczną poprzez różne formy kształcenia naukowego, specjalistycznego i ustawicznego. W zakresie swoich dziedzin Instytut jest organem doradczyma w niektórych sprawach również wykonawczym Ministerstwa Zdrowia.

Jeden z największych specjalistycznych szpitali pediatrycznych w Polsce. Jest także instytutem badawczym, pracującym na rzecz nowoczesnej pediatrii. Misją instytutu jest kierowanie wysiłków i starań w stronę małych pacjentów, zapewniając im opiekę i leczenie na najwyższym poziomie dzięki najnowocześniejszym osiągnięciom naukowym. 

Wiodący ośrodek naukowy w Polsce specjalizujący się w rozwijaniu nowych metod leczenia i rehabilitacji zaburzeń psychicznych i neurologicznych. Dysponuje nowoczesnym zapleczem diagnostycznym i klinicznym, umożliwiającym rozpoznanie i leczenie chorób neurologicznych i psychicznych. Służy pomocą w warunkach szpitalnych, prowadzi konsultacje w warunkach ambulatoryjnych.

Wyjątkowe miejsce, które na warszawskiej mapie urodowej istnieje już od 19 lat.Stworzona dla osób ceniących komfort, profesjonalizm, a przede wszystkim poszukujących zabiegów z zakresu medycyny estetycznej na najwyższym, światowym poziomie. 

LUX MED Onkologia (dawniej Magodent) działa w Warszawie od 1996 roku. Od lipca 2015 r. należy do Grupy LUX MED, która może poszczycić się mianem lidera prywatnych usług medycznych w Polsce, zapewniając opiekę ponad 1 700 00 Pacjentów w całym kraju. W grupie LUX MED, jest wiodącym centrum leczenia nowotworów. Prowadzi obecnie trzy szpitale specjalizujące się w diagnostyce i terapii onkologicznej, a także placówkę rehabilitacji dziennej i ambulatoryjnej, poradnie specjalistyczne i POZ.

Mazowieckie Centrum Rehabilitacji "Stocer" Sp. z o.o. to ogólnopolski lider na rynku kompleksowych świadczeń zdrowotnych z zakresu leczenia urazów i schorzeń narządu ruchu (w tym w szczególności urazów i schorzeń kręgosłupa).

NIGRiR, utworzony w 1948 r., jest nowoczesną placówką badawczą w dziedzinach geriatrii, reumatologii i rehabilitacji. Kształtowana przez lata kadra naukowa i zaplecze badawcze Instytutu oraz unikalna Rada Naukowa Instytutu są gwarantem wypracowania dobrych praktyk postępowania w poszczególnych dziedzinach medycyny i stanowią potencjał do tworzenia nie tylko krajowych, ale i europejskich standardów postępowania.

Główny kliniczny ośrodek kardiologiczno-kardiochirurgiczny o najwyższym stopniu referencyjności, ważny ośrodek kształcenia podyplomowego w dziedzinie kardiologii w Polsce oraz dynamicznie rozwijający się ośrodek naukowy. Od wielu lat Instytut plasuje się w ścisłej czołówce najlepszych tego typu placówek w Polsce. Przyczynia się do tego bardzo wysoka jakość oraz dostęp do wysokospecjalistycznych procedur medycznych.

Misją szpitala jest dążenie do zapewnienia pacjentom wysokiej jakości usług leczniczych i pielęgnacyjnych.

Szpital Czerniakowski rozpoczął swą działalność leczniczą na terenie Mokotowa Dolnego w 1958 roku. Zgodnie z misją „Jesteśmy po to, aby pomagać chorym” szpital otacza swą opieką pacjentów z terenu całego kraju, a w szczególności mieszkańców dzielnic m. st. Warszawy: Mokotowa, Wilanowa i Ursynowa poprzez udzielanie świadczeń zdrowotnych stacjonarnych i ambulatoryjnych.

Szpital Kolejowy im. dr med. Włodzimierza Roeflera w Pruszkowie jest jednostką organizacyjną Mazowieckiego Centrum Rehabilitacji "STOCER".

Szpital Medicover to działający od 2009 roku prywatny szpital wielospecjalistyczny nastawiony na kompleksową opiekę nad Pacjentem. Atutem Szpitala Medicover jest doświadczona kadra, nowoczesny sprzęt (w tym operacje z wykorzystaniem robota da Vinci) oraz komfortowe warunki pobytu. Jakość usług potwierdzają m.in. certyfikat ISO 9001:2015 oraz akredytacja Ministerstwa Zdrowia.

Położony w centrum Warszawy, kameralny, dysponujący wysokospecjalistyczną kadrą medyczną lekarzy doświadczonych i co najważniejsze oddanych pacjentom. To nie tylko blisko 90 letnia historia sięgająca 1921 roku, kiedy to powstał Oddział Położniczy ale i współczesność.

Od 1 stycznia 2011 r. placówka funkcjonuje jako Szpital Solec Sp. z o.o.

W chwili obecnej w strukturze szpitala funkcjonują:

  • Oddział Chirurgii Ogólnej z Pododdziałem Proktologii
  • Oddział Chorób Wewnętrznych z Pododdziałem Kardiologii
  • Oddział Chirurgii Urazowo - Ortopedycznej
  • Oddział Ginekologii i Położnictwa
  • Oddział Neonatologii
  • Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii
  • Szpitalny Oddział Ratunkowy

Szpital dysponuje również Pracownią Diagnostyki Laboratoryjnej, Pracownią Diagnostyki Obrazowej, Pracownią Endoskopową oraz Pracownią Nieinwazyjnej Diagnostyki Kardiologicznej. Oferuje pacjentom kompleksową opiekę medyczną począwszy od Podstawowej Opieki Zdrowotnej, a skończywszy na hospitalizacji.

Szpital znalazł się w ścisłej czołówce najlepszych placówek medycznych z oddziałem ginekologii w kraju wg Rankingu Szpitali i Oddziałów Szpitalnych zorganizowanego przez tygodnik "Wprost".

Najstarsza stołeczna, placówka funkcjonująca w Warszawie od ponad 200 lat. Po przeprowadzonej w ostatnich latach rozbudowie i modernizacji to jedna z najnowocześniejszych placówek.

Szpital miejski posiadający certyfikat Systemu Zarządzania Jakością w zakresie lecznictwa szpitalnego, ambulatoryjnego i promocji zdrowia. W 2013 roku dołączył do grona nielicznych szpitali wieloprofilowych, które mają akredytację ministra zdrowia.

Szpital Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wołominie jest samodzielnym publicznym zakładem opieki zdrowotnej. Swym zasięgiem statutowym obejmuje obszar Powiatu Wołomińskiego, teren zamieszkały obecnie przez ponad 250.000 ludzi. Podmiotem tworzącym Szpital jest Powiat Wołomiński, a nadzór nad działalnością sprawuje Zarząd Powiatu Wołomińskiego.

Celem działania Szpitala w Wołominie jest wykonywanie działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych, jak również promocji zdrowia i realizacji zadań dydaktycznych i badawczych w powiązaniu z udzielaniem świadczeń zdrowotnych i promocją zdrowia, w tym wdrażaniem nowych technologii medycznych oraz metod leczenia.

Misją Warszawskiego Szpitala dla Dzieci jest niesienie pomocy wszystkim potrzebującym dzieciom. Szpital dąży do tego, wykorzystując całą swoją wiedzę, doświadczenie i życzliwość personelu, a także stara się zapewnić pacjentom najwyższej jakości usługi medyczne oraz poczucie bezpieczeństwa.

Wojskowy Instytut Medycyny Lotniczej (WIML) jest jednym z nielicznych w skali europejskiej ośrodków naukowo-badawczo-szkoleniowych i kliniczno-diagnostycznych, specjalizujących się w problematyce medycyny lotniczej.