Szanowni Państwo,

w czasopiśmie Review of Medical Practice artykuły są publikowane, po pozytywnej ocenie dwóch niezależnych recenzentów, prace oryginalne kliniczne i doświadczalne z zakresu nauk medycznych z uwzględnieniem nowo stosowanych terapii oraz nowych metod diagnostycznych. 

Szczególnie oczekiwane są opracowania od ekspertów i specjalistów, w tym na zaproszenie Redaktora Naczelnego.

Krótkie doniesienia dotyczące opisów przypadków klinicznych powinny uwzględniać wyjątkowe objawy lub wyniki prowadzonego leczenia. W spektrum zainteresowania czasopisma znajdują się prace oryginalne i kliniczne z zakresu wszystkich nauk medycznych.

Serdecznie zapraszamy do nadsyłania opracowań. Wytyczne dla autorów, w zakresie przygotowania artykułu znajdą Państwo pod zakładką https://medicalpractice.lazarski.pl/medicalpractice/about/submissions

Za publikację w Review of Medical Practice Ministerstwo Edukacji i Nauki przyznaje 20 punktów (Komunikat Ministra Edukacji i Nauki z dnia 1 grudnia 2021 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych).

Do końca 2021 r czasopismo wydawane było pod tytułem "International Review of Mediacl Practice". Dotychczasowe numery pisma dostępne są na stronie poprzedniego wydawcy link 

Czasopismo jest indeksowane w bazach:

  • EMBASE
  • Polish Medical Bibliography
  • Chemical Abstracts Service
  • Index Copernicus