Gośćmi specjalnymi wydarzenia byli dr Dávid  Görömbölyi - sekretarz Ambasady Republiki Węgierskiej oraz  dr Janos Tischler - dyrektor Węgierskiego Instytutu Kultury. Pan J. Tischler bardzo ciekawie opowiedział o wspólnej historii i bliskich związkach obu narodów. Pan Dávid Görömbölyi w znakomitej prezentacji pokazał studentom Łazarskiego jak żyją ich rówieśnicy na Węgrzech, jak spędzają swój czas wolny, jakiej muzyki słuchają, do jakich klubów chodzą potańczyć. 

Wydarzenie nie mogło obyć się bez uwielbianego w Polsce utworu „Omegi” – „Dziewczyna o perłowych włosach”. Usłyszeliśmy go w wykonaniu spontanicznie utworzonego specjalnie na tę okazję zespołu, złożonego z 2 lektorów i studentki. Ich występ został nagrodzony owacjami. To prawdziwa przyjemność zobaczyć lektorów w innych, niż w zwyczajowych i oficjalnych rolach. Zachwycił też piękny głos Viktorii.

Wiele nowego i ciekawego wniosła prezentacja pani Anny Butrym – znanej i cenionej tłumaczki z węgierskiego oraz trenera biznesu. Pani Ania prowadzi też blog poświęcony Węgrom: "Turmix czyli..." Z połączenia tych kilku pasji powstało bardzo profesjonalne wystąpienie zatytułowane „Dlaczego Węgry?”

Pierwszą część Dnia Węgierskiego zamknęło wystąpienie studenta Uczelni Łazarskiego pana M. Czasaka, który opowiedział zebranym o polsko-węgierskiej współpracy gospodarczej.

W drugiej części imprezy mieliśmy okazję zobaczyć i wysłuchać prezentacji „Węgierskie abecadło” pani Moniki Chojnackiej, autorki bardzo dobrych przewodników po kraju bratanków.

Na pozostałą część wydarzenia złożyły się konkursy i quizy przygotowane przez polskich studentów. Szczególny wkład w Dzień Węgierski wniosła studentka z Węgier, przebywająca u nas w ramach programu Erasmus – pani Dorothy Bata. Opowiedziała ona zebranym o sławnych Węgrach, o swoich wrażeniach z pobytu w naszym kraju oraz poprowadziła lekcję języka węgierskiego, która utrzymała wszystkich w przekonaniu, iż węgierski jest językiem bardzo trudnym.

Imprezie towarzyszyła wystawa o Węgrzech oraz stoisko sklepu „Papryka”, oferujące znakomite wędliny węgierskie oraz inne artykuły spożywcze.

Na zakończenie goście imprezy zostali poczęstowani wybornym gulaszem, o którym znawcy tematu wyrazili się, że był lepszy niż serwuje się na Węgrzech.