6 maja 2009 r. Studium Języków Obcych zorganizowało Dzień Ukrainy. Uroczystość uświetnili Pani Prezydent Uczelni Maria O. Pryshlak oraz Dyrektor Centrum Kultury i Informacji Ambasady Ukrainy w RP Natalia Sawina.

Impreza była wyjątkowo udana. Stworzyła okazję do poznania języka, kultury i tradycji naszego wschodniego sąsiada. Uczestnicy prezentacji Ukrainy zostali oczarowani urodą krajobrazu, mnogością zabytków i atrakcji turystycznych, jakże odmiennych i ciekawszych od zwyczajowych wczasów w nadmorskich kurortach Europy Zachodniej.

Dzień Ukraiński dostarczył wiele pozytywnych emocji, od silnych wzruszeń poetyckich do wielkiej wesołości podczas zabaw, pokazujących obrzędy i obyczaje ukraińskie. Ukraina to kraj rozśpiewany i roztańczony, nie mogło więc zabraknąć śpiewu i muzyki. Dwa koncerty gitarowe, chociaż różne w nastroju, wzbudziły zachwyt i wielki entuzjazm studentów i tylko zaproszenie do degustacji przepysznych potraw kuchni ukraińskiej mogło przerwać radość wspólnego śpiewania.

Imprezie towarzyszyły warsztaty etniczne, na których można było ze słomy wyczarować przeróżne cudeńka, oraz wystawa fotograficzna „Ukraina”.