12 grudnia 2007 roku w Uczelni Łazarskiego odbył się Dzień Turecki. Uroczystego otwarcia dokonała w języku angielskim Pani Rektor Teresa Gardocka. Po oficjalnym otwarciu z udziałem zaproszonych gości pani dr Danuta Chmielowska z Wydziału Filologii Tureckiej Uniwersytetu Warszawskiego wygłosiła interesującą prelekcję na temat  „Sytuacja kobiety we współczesnej rodzinie tureckiej", po której wykładowcy i studenci zgromadzeni licznie w sali wzięli udział w dyskusji na powyższy temat.

Studenci z Turcji przygotowali i przeprowadzili konkurs wiedzy o Turcji "What do you know about Turkey?",  który wzbudził ogromne zainteresowanie i zachęcił wiele osób do udziału. Konkurs został przeprowadzony przez naszych studentów Mustafę i Yasina. Wszyscy uczestnicy wykazali się wiedzą na temat historii, kultury i Turcji współczesnej. Najlepsi otrzymali specjalne nagrody.

Prezentacja "My Turkish Experience", przygotowana i wygłoszona przez trzy studentki Łazarskiego, które studiowały w Turcji w ramach programu Sokrates/Erasmus, pokazała poprzez całą masę wspaniałych zdjęć i ciekawe komentarze prelegentek, jak się studiuje i jak się spędza wolny czas w Turcji.

Wreszcie przyszedł czas na poczęstunek: smakowanie tradycyjnych tureckich specjałów serwowanych przez naszych tureckich studentów. Tradycyjne dania tureckie smakowały wszystkim - szybko zniknęły ze stołów.

Po smakowitej uczcie wróciliśmy do naszych właściwych zajęć: odbyła się pokazowa lekcja języka tureckiego prowadzona przez rodowitego Turka Pana Kamila.

Przez cały dzień można było również podziwiać wystawione typowe tureckie przedmioty historyczne, otrzymać turystyczne przewodniki po różnych regionach Turcji oraz słuchać muzyki tureckiej. Nasz student Faruk zagrał kilka tureckich utworów na tureckim flecie 'ney'.

Dzień Turecki w Łazarskim zakończył się pokazem współczesnego tureckiego filmu w oryginalnej wersji językowej z napisami w języku angielskim.