29 listopada 2010 roku odbył się u nas już drugi Dzień Turecki. Jak podkreślił w swoim wystąpieniu otwierającym Prezydent uczelni, Pan Juliusz Madej studenci z Turcji stanowią bardzo liczną grupę - studiuje ich na naszej Uczelni już 107. Uczestników powitali również pan Gukhan Turan, Sekretarz Ambasady Republiki Turcji oraz pan Selcuk Ozcan, Prezes Instytutu Dialogu "Dunaj", współorganizator tej, oraz wielu innych imprez integrujących środowisko polskie i tureckie w Warszawie i na naszej uczelni.

Po oficjalnym otwarciu z udziałem zaproszonych gości założycielka Platformy Kobiet Perła Sule Burtacgiray wygłosiła interesującą prelekcję na temat Święta Kurban po której wykładowcy i studenci zgromadzeni licznie w sali wzięli udział w dyskusji. Konkurs wiedzy o Turcji zachęcił wiele osób do udziału w nim. Wszyscy uczestnicy wykazali się wiedzą na temat historii, kultury i Turcji współczesnej. Najlepsi otrzymali specjalne nagrody.

Pokaz sztuki malowania na wodzie Ebru w wykonaniu mistrza Ebruzen Faruka Demira wzbudził ogromne zainteresowanie.

W drugiej części dnia odbyła się pokazowa lekcja języka tureckiego oraz koncert muzyki tureckiej.

Wreszcie przyszedł czas na poczęstunek: smakowanie tradycyjnych tureckich specjałów. Tradycyjne dania tureckie smakowały wszystkim - szybko zniknęły ze stołów.