Podróż po Skandynawii – po raz pierwszy na Łazarskim! Relacja z Dnia Skandynawskiego.

"Norwegia i Szwecja w wielu odsłonach” to hasło przewodnie Dnia Skandynawskiego, który został zorganizowany przez Studium Języków Obcych 27 kwietnia 2015 r. Kraje skandynawskie już nie przerażają nas swoją odległością. Wyjaśniamy dlaczego.

Podróż po Skandynawii rozpoczęliśmy od poznania piękna norweskich fiordów, tych co wstrzymują oddech, jak także tych mniej znanych, ale równie spektakularnych. Pan Konrad Konieczny z portalu norwegofil.pl podzielił się z nami swoją pasją jaką są podróże po różnych zakątkach Norwegii. Oczarował nas najpiękniejszymi fiordami w Alesund, Bergen, Stavanger, zachęcił do zwiedzania Norwegii w aktywny sposób, zabrał na krabowe safari, psie zaprzęgi, największy targ rybny w Bergen oraz udowodnił, że Norwegia to fantastyczne miejsce na odpoczynek zarówno letni, jak i zimowy.

Kolejną atrakcją w naszej skandynawskiej podróży było zaproszenie na szlak Trolli. Dzięki pani Martynie Ochman, lektorce języka norweskiego, poznaliśmy pochodzenie Trolli oraz ciekawostki z nimi związane. Norweskie parki rozrywki dla całych rodzin to według pani Martyny kolejne punkty na mapie warte odwiedzenia ze względu na ich przepiękną lokalizację.

Mini lekcje języków norweskiego i szwedzkiego przekonały nas, że można i warto się ich nauczyć. Zdobyte słowa na pewno przydadzą się nam podczas podróży po Skandynawii.

Konkurs wiedzy o najwybitniejszym Szwedzie, Alfredzie Noblu, pozwolił nam lepiej poznać tą postać. A szczegółowa prezentacja pana Jacka Korzeniowskiego na temat największych gwiazd skandynawskiej muzyki poszerzyła naszą wiedzę muzyczną. Trudno więc nie zgodzić się z powiedzeniem, że „podróże kształcą”.

Naszą długą podróż zwieńczyły słodko-słone smaki z których słynie Skandynawia, tj. gofry w dwóch odsłonach - z dżemem i łososiem. Skandynawowie darzą gofry tak wielkim uznaniem, iż ogłosili dzień narodowy tego przysmaku.

Podpisujemy się pod zasadnością tego dnia. Tak więc na koniec naszej podróży było przepysznie.

Zapraszamy do krótkiej fotorelacji z tego wydarzenia.