Warszawa da się lubić - relacja z Dnia Polskiego 21 kwietnia 2015 r.

Chociaż większość Polaków twierdzi, że tylko Kraków jest wart odwiedzenia, celem organizatorów i prelegentów było pokazanie wszystkim oraz przekonanie nieprzekonanych, że Warszawa „da się lubić”.

Czasem wystarczy tylko na chwilę się zatrzymać, spojrzeć uważniej, wsłuchać się w interesujące opowieści, żeby dostrzec i odkryć piękno otaczających nas miejsc.

Dzięki pani Magdalenie Stopie, autorce książek o Warszawie, odkrywaliśmy urok  starych warszawskich kamienic i poznawaliśmy historie ich mieszkańców.

W klimat warszawskiej ulicy wprowadziła nas pani Daria Ławrynow ze Stowarzyszenia Gwara Warszawska, która barwnie i zajmująco opowiadała o warszawskich typach, stylu ich życia oraz gwarze, którą się posługiwali.

W przygotowanie uroczystości cenny wkład wnieśli nasi studenci i lektorzy. Dzięki nim powstał film, w którym opowiadają i zachęcają do odwiedzenia swoich ulubionych miejsc w Warszawie. Film spotkał się z gorącym przyjęciem i wielkim zainteresowaniem.

Nie zabrakło też muzyki i śpiewu przy akompaniamencie gitary. Studenci uczyli się popularnych warszawskich przebojów. Leitmotivem całego spotkania był refren starego warszawskiego przeboju pt.: „Warszawa da się lubić”.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy sprawdzali swoją wiedzę w quizie o Warszawie. Zwycięzcy: Michael, James, Aleksander i Aleksy otrzymali nagrody, pozostali uczestnicy drobne upominki.

Po części oficjalnej nie mogło zabraknąć poczęstunku – warszawskie pyzy oraz wata cukrowa smakowały wybornie.