16 grudnia 2010 roku na naszej Uczelni świętowaliśmy Dzień Polski, który został połączony z uczelniana wigilią. Dzięki zaproszonym gościom - panu naczelnikowi Arturowi Michalakowi oraz inspektorowi Jackowi Rebusowi z Urzędu Miasta Łowicz studenci mieli okazję obejrzeć barwną prezentację pokazującą zabytki, atrakcje turystyczne regionu łowickiego oraz posłuchać opowieści zachęcających do odwiedzenia tej części Polski. Nie mogło zabraknąć również łowickich wycinanek, pięknych haftów i kolorowych bombek, które prezentowały ubrane w przepiękne, kolorowe stroje łowickie znane twórczynie ludowe - pani Anna Staniszewska, Barbara Frączak i Maria Stachnal.

Głód wiedzy o historii, polskim rycerstwie, wielkich bitwach zaspokoili, przebrani w kompletne zbroje rycerzy średniowiecznych, członkowie Bractwa Świętego Łazarza, którzy na zakończenie swoich opowieści zademonstrowali prawdziwą walkę rycerską na miecze.

Wielkie emocje i rywalizację budził konkurs wiedzy o Polsce dla studentów zagranicznych. Pierwsze miejsce zajęło ex aequo trzech studentów; z Niemiec, Rumunii i Turcji. Wszyscy uczestnicy otrzymali w nagrodę kolorowe albumy o Polsce oraz pierniki w kształcie Polski z życzeniami od naszej uczelni.

Dzień Polski przebiegł w ciepłej, rodzinnej atmosferze. Były kolędy, życzenia, oraz prawdziwie wigilijne dania: pierogi, kapusta, śledzie, makowce, barszcz. Można było pomalować sobie bombkę, nauczyć się robić choinkowe ozdoby a nawet zaopatrzyć się w oryginalny prezent z Polski.