Zorganizowany 6 maja 2010 r. przez Studium Języków Obcych Dzień Kultur Narodowych należał do bardzo udanych imprez. Jego celem było poznanie dziewięciu krajów oraz rozbudzenie zrozumienia i sympatii dla ich kultur. Znajomość kultur prowadzi do wzajemnego uznania i szacunku, a następnie tworzenia więzi solidarności. Biorąc pod uwagę międzynarodowy charakter Uczelni Łazarskiego, sprawa zintegrowania społeczności studenckiej wytycza priorytety działań Studium Języków Obcych. Festiwal dał okazję do poznania historii, zwyczajów, tradycji i życia współczesnych mieszkańców takich krajów jak: Wietnam, Sri Lanka. Białoruś, Ukraina, Kazachstan, Irlandia, Hiszpania, Szkocja.

Zachwyciła studentów prezentacja o Białorusi. Ciekawa, dojrzała, przepojona miłością do kraju, dała nam wiarę w lepszą przyszłość Białorusi. Odebraliśmy lekcję patriotyzmu. Urzekła nas cała oprawa wizualna, a przede wszystkim piękne, narodowe stroje. Podobała się grupa ukraińska, która przygotowała barwne rozśpiewane i roztańczone show. Wiele emocji wzbudziły konkursy na najlepsze wykonanie tańca irlandzkiego, salsy, jodłowania oraz konkurs o flagowych produktach Szkocji (whisky).

Aplauz wzbudziła namiętna rumba i koncert gitarowy Dimy - studenta naszej uczelni. Duże zainteresowanie wywołał bardzo ciekawy film o dawnym i dzisiejszym Kazachstanie, szczególnie, że prezentowały go ubrane w przepiękne stroje narodowe panie z Ambasady tego kraju. Salwy śmiechu wywołały gry i zabawy hiszpańskie, przygotowane przez współpracującą z Uczelnią Łazarskiego Akademia de la Lengua, naprawdę gorąco zrobiło się przy tańcach latynoamerykańskich. Podobały się interaktywne prezentacje Irlandii, Szkocji, Wietnamu. Radość wzbudziły też słowno-muzyczne zabawy niemieckie. Łezka w oku zakręciła się podczas wystąpienia  uroczej Białorusinki pięknym niemieckim zachęcającej do nauki innych języków niż angielski.

Mieszały się emocje, mieszały się języki, ale poczuliśmy się sobie bliżsi, bardziej otwarci na innych. Nabraliśmy szacunku i tolerancji dla odmiennych wartości.

Nie sposób nie wspomnieć o degustacji kuchni narodowych. Pięknie udekorowane w elementy narodowe stoły dosłownie uginały się pod mnogością i obfitością potraw. Oprócz kuchni wspomnianych dziewięciu krajów można było skosztować smakołyki kuchni polskiej i francuskiej. Większość potraw przygotowali nasi studenci, za co im bardzo dziękujemy.

Festiwalowi Kultur towarzyszyły liczne imprezy: warsztaty jubilerskie, gra w Darts, wystawa fotografii Astany i książek z Kazachstanu.

Było też karaoke a wykonana przez lektorów Studium Języków Obcych piosenka ”Czerwone korale” stała się przebojem imprezy. Sukces Festiwalu wpisze Multi-Culti na stałe do kalendarza imprez Studium Języków Obcych.