14 marca 2012 roku Studium Języków Obcych i Koło Młodych Dyplomatów naszej Uczelni na życzenie studentów zorganizowały Dzień Indyjski. Program obfitował w wiele atrakcji. Były krótkie, dynamiczne prezentacje studentów o geopolityce, strukturze społecznej Indii, M. Ghandim, języku hindi. Wrażeniami z podróży po Indiach Południowych i Północnych podzieliła się podróżniczka Marta Kostulska z portalu podróżniczego "Koniec świata". Jej ciekawe, niezwykle żywe i barwne opowieści zadziwiły uczestników oraz rozbudziły pragnienia odwiedzenia tego dalekiego, co prawda pełnego kontrastów, ale magicznego i czarownego kraju. Pokaz wiązania sari wzbudził zainteresowanie studentek i wywołał komentarze męskiej części widowni, iż "być kobietą to trudna sprawa":. Pokaz tańca bollywood w wykonaniu tancerki z zespołu Mohini oczarował wszystkich uczestników zarówno pięknem tańca jak i urokiem tancerki oraz jej przepięknych bajecznie kolorowych strojów.

Jak skupić się przez dłuższy czas na jednej relaksującej myśli uczyli nas młodzi adepci sztuki medytacji. Pokaz jogi w wykonaniu pana Leszka Kawy ze Szkoły Hathajoga wzbudził zachwyt i aplauz gości Dnia Indyjskiego. Asany były niewyobrażalnie trudne, a pan Leszek jeszcze potrafił je z humorem komentować! Brawo mistrzu!!! Joga mówi, ze stan ciała i umysłu są ze sobą połączone i wzajemnie na siebie oddziałują. Po pokazie na pewno wielu z nas, w tym pisząca te słowa, zachwyciło się jogą i podjęło decyzję o zapisaniu się na kursy.

Bardzo smacznym punktem programu była degustacja charakterystycznych dla Indii potraw, przygotowanych przez restaurację Tandoor Palace.

Imprezie towarzyszyły ciekawe stoiska. Była henna dłoni i warsztaty makijażu hinduskiego. Zebrani mogli obejrzeć wystawę zdjęć z Indii. Była tez okazja do indyjskiego shoppingu. Na stoisku sklepu Radhashop można było kupić ładną biżuterię, szale, chusty, elementy wystroju wnętrz, kadzidełka, dzwoneczki, figurki i wiele innych artykułów

Ciekawy asortyment przygotował sklep Masala: egzotyczne przyprawy, pasty, sosy to tylko nieliczne z oferowanych produktów.

Barwny, wesoły, ciekawy Dzień Indyjski oceniony został przez uczestników jako bardzo udany!

Studium Języków Obcych dziękuje Działowi Studenckich Inicjatyw Zewnętrznych i Działowi Marketingu za wsparcie projektu.