9 maja 2013 roku Studium Języków Obcych zorganizowało Dzień Hiszpański. Głównym celem dnia było promowanie kultury hiszpańskiej oraz nauki języka hiszpańskiego. Nasi goście mogli obejrzeć kolejne odcinki filmu pod tytułem „Polandia”. Jest to projekt przygotowany przez grupę Wirtualnej Polski mający na celu ukazanie w jaki sposób widzą Polskę i Polaków koledzy z różnych krajów. Tym razem swoimi wrażeniami z pobytu w Polsce dzielili się młodzi Hiszpanie.

Druga część dnia poświęcona była rozważaniom na temat filmu Woodego Alena „Vicky, Christina, Barcelona”. Ten dość nietypowy wybór był podyktowany ciekawym spojrzeniem reżysera na kulturę hiszpańską. Woody Alen świetnie ukazał hiszpański temperament w postaci granej przez Penelope Cruze – Marię Elenę, której gorąca głowa i rozpalone serce wpisują się w stereotyp katalońskiej tożsamości, oraz postaci granej przez Javiera Bardem’a.

Ostatnim najsmaczniejszym punktem Dnia Hiszpańskiego był poczęstunek przygotowany przez restaurację Charlie. Któż nie lubi smacznej, pikantnej, pełnej zapachu hiszpańskiej kuchni! Krewetki, kolorowe kanapeczki z hiszpańską kiełbasą chorizo, smaczne przekąski z pastą rybną, różnego rodzaju wypieki oraz inne pyszności rozpłynęły się w mgnieniu oka. Takie dobre to hiszpańskie jedzenie było!

Dzień Hiszpański