Dzień Chiński, 28 października 2010 r., przygotowany został przez naszych chińskich studentów, którzy nie szczędzili sił aby dać nam poczuć klimat swojego kraju. Obecnością swoją uświetnił imprezę Pan Wansheng Liu, Sekretarz Ambasady Ludowej Republiki Chin. Bardzo obfity program rzucił światło na bogactwo i różnorodność kultury chińskiej pozostawiając bardzo wiele do zgłębienia na własną rękę. Niezwykle ciekawa prezentacja pana Profesora Rafała Krawczyka przybliżyła nam rolę Chin w budowaniu współczesnej cywilizacji, a wystąpienie Pana dr Jarosława Jury uzupełniło ten obraz przeglądem kuchni różnych regionów Chin. Podróżnik i fotograf Pan Gennady Kulikov zabrał nas w podróż po dzisiejszych Chinach w obiektywie jego aparatu. Z przyjemnością oglądało się zdjęcia wykonane przez profesjonalistę z wielkim wyczuciem miejsca i chwili.

W drugiej części Dnia mogliśmy zapoznać się z tradycyjnymi grami i zabawami chińskimi, wziąć udział w lekcji języka chińskiego oraz zaśpiewać znaną piosenkę "Panie Janie" w wersji chińskiej, która nosi tytuł "Dwa tygrysy".

Imprezie towarzyszyła wystawa sztuki i rękodzieła chińskiego zorganizowana przez panią Beatę Konińską, dyrektora administracyjnego uczelni, znawcę kultury i entuzjastkę Chin. Oglądać można również było filmy prezentujące sztukę Kung fu i Tai chi oraz życie codzienne Chińczyków.

Na zakończenie, tradycyjnie, odbyła się degustacja przysmaków kuchni chińskiej w wykonaniu restauracji Cesarski Pałac.