„Sala pękała w szwach” – echa Dnia Amerykańskiego

Dzień Amerykański, który odbył się 18 listopada 2014 r. zebrał liczną publiczność. Aula im. W. Chrzanowskiego była pełna, zabrakło nawet miejsc stojących.

Nic dziwnego, skoro program był pełen atrakcji a bohaterami Dnia byli nie tylko zaproszeni goście, ale sami studenci. Dlaczego? O tym za chwilę…

W pierwszej części zebrani dowiedzieli się, jak celebruje się Święto Dziękczynienia w Stanach oraz jakie tajemnice kryje słynna Wall Street. W roli przewodnika wystąpił charyzmatyczny Thomas Gresk.

Bardzo ożywił studentów konkurs o popkulturze amerykańskiej. Może dlatego, że prowadzący go lektor języka angielskiego Przemek Cygan, świetnie wciągał studentów do wspólnej zabawy, a może dlatego, że nagrody były wyjątkowe… Zielone Karty! No i cóż, że te nie dają prawa na legalny pobyt w Stanach.

Drugą część otworzyła gość specjalny wydarzenia – pani konsul Susan Russell, która opowiedziała o tradycjach związanych ze Świętem Dziękczynienia.

Pasjonującą historię narodzin Rock'n’Rolla z fragmentami muzycznymi przedstawił Thomas Gresk. Jednak prawdziwa uczta dla miłośników muzyki amerykańskiej czekała uczestników za chwilę. Student Hai Mink dał porywający koncert amerykańskich hitów. Był show, był szał… Występ na miarę sławy!

Jeszcze nie ostygły emocje związane z muzyką, kiedy para studentów Łazarskiego, Andżelika i Dawid, rozgrzała publiczność tańcząc dynamicznego Jiva. Para zebrała burzę oklasków. Trzeba przyznać, ze zasłużonych.

Smacznie zrobiło się podczas kolejnego punktu wydarzenia – konkursu na „Najlepsze ciasto amerykańskie”. Do konkursu stanęły wyborne wypieki naszych studentów, lektorek oraz pracowników SJO. Komisja oceniająca wypieki stanęła przed trudnym zadaniem. Z resztą przekonajcie się sami …

Miło, że aż tyle osób zechciało się bawić z nami mufinkami, brownie i innymi przysmakami.  

Na poczęstunku nie mogło się obyć bez indyków. Znakomity farsz i żurawinowy sos dopełniły niebiańską rozkosz podniebienia. Na uczestników czekały jeszcze konkursowe wypieki i morze maślanego popcornu, którego zapach rozlegał się po całej Uczelni.

Na szczególne podziękowanie zasłużyli nasi prowadzący Lisa Holadneva i Łukasz Wojciechowski, którzy wspaniale bawili publiczność. Dziękujemy, że byliście z nami!