Misją Centrum jest prowadzenie badań i propagowanie efektywnych rozwiązań w obszarze logistyki i zarządzania łańcuchem dostaw z uwzględnieniem innowacji.
Informacje o bieżącej działalności Centrum dostępne na dole strony.
Cele strategiczne
Centrum Logistyki i Innowacji pełni rolę centrum kontaktowego świata akademickiego ze światem biznesu oraz z organizacjami rządowymi. Tym samym Centrum realizuje założenia modelu potrójnej helisy. Zgodnie z tym modelem, nowoczesny uniwersytet powinien współpracować z biznesem oraz instytucjami rządowymi i wraz z nimi współtworzyć rozwiązania na które istnieje aktualnie zapotrzebowanie na rynku. Centrum ma za zadanie zogniskować wokół siebie organizacje biznesowe, akademickie, publiczne i rządowe mogące wspólnie kreować nowe rozwiązania w sferze logistyki i zarządzania łańcuchem dostaw w wielu sektorach gospodarki, a także w edukacji oraz w sferze regulacji.
Celem strategicznym Centrum Logistyki i Innowacji jest koordynacja przepływu informacji oraz wymiany doświadczeń pomiędzy uczelniami wyższymi, sektorem prywatnym, publicznym i instytucjami rządowymi.
Działalność
- Budowa specjalności logistycznej.
- Prowadzenie badań, ekspertyz i analiz w obszarze logistyki, zarządzania łańcuchem dostaw oraz innowacji w tym obszarze.
- Współpraca z biznesem, organizacjami edukacyjnymi i jednostkami badawczymi w celu realizacji programów edukacyjnych.
- Organizacja sympozjów i konferencji.
- Propagowanie efektów badań i analiz w formie publikacji.
- Międzynarodowa współpraca z instytucjami aktywnymi w obszarze zainteresowań Centrum.
Publikacje
Koncepcja falowego rozwoju logistyki

Aleksandra Laskowska-Rutkowska, Koncepcja falowego rozwoju logistyki. Dyfuzja innowacji w łańcuchu dostaw, PTE, Szczecin, 2013 ( s.303).
Książka otrzymała nagrodę Leonardo 2014 i została uznana za najlepszą książkę o innowacjach logistycznych. Kapituła konkursowa dostrzegła innowacyjne podejście autorki do analizy procesów rozwoju logistyki, w tym szczególnie stymulacji procesów innowacyjnych. Podkreślono ważną rolę tej pozycji w promocji kreatywnego podejścia i analiz procesów logistycznych.
Pozycja stanowi interesujące i oryginalne opracowanie na temat innowacji w logistyce, które może mieć zastosowanie praktyczne. Występują w nim dwa wiodące wątki: dotyczący sposobu rozwoju logistyki oraz związany z innowacjami i ich dyfuzją i transferem w łańcuchu dostaw.
W książce zaproponowano m.in. nowatorską metodykę pomiaru efektywności dyfuzji innowacji w łańcuchu dostaw o charakterze aplikacyjnym oraz autorski model dyfuzji innowacji w łańcuchu dostaw.
Książkę można nabyć w: PTE, oddział Wojewódzki w Szczecinie, ul. Cukrowa 8, 71-004 Szczecin, tel. 91-444 31 33,