Publikacja: | Strona główna / Aktualności / Wydział Prawa i Administracji /

W dniach 21-23 lutego 2020 r. w Kijowie odbyła się piąta edycja Ukrainian Vis Pre-Moot, konkursu przygotowującego do jednego z najbardziej prestiżowych wydarzeń świata arbitrażu – Willem C. Vis International Commercial Arbitration Moot. W wydarzeniu wzięła udział również drużyna Uczelni Łazarskiego – Lazarski University Vis Moot Team.

Miło nam poinformować, że właśnie nasza drużyna, po czterech bardzo emocjonujących rundach, zdobyła najwięcej punktów, zajmując tym samym pierwsze miejsce w kijowskim konkursie. Lazarski University Vis Moot Team kontynuuje dobrą passę po zdobyciu trzeciego miejsca na konkursie w Atenach, który odbył się tydzień wcześniej.

Międzynarodowy konkurs arbitrażowy Willem C. Vis International Commercial Arbitration Moot to jeden z najbardziej prestiżowych konkursów typu moot court organizowanych dla studentów prawa. W zeszłym roku, w Vis Moot rywalizowało ze sobą około 400 drużyn z całego świata, które do finałów w Wiedniu mogły się przygotowywać na ponad 20 konkursach typu pre-moot. Dla drużyny Uczelni Łazarskiego jest to już trzeci z rzędu start w tym wydarzeniu. 

Drużyna powstała w 2017 roku dzięki zaangażowaniu Pawła Bukiela (obecnie Schoenherr Stangl Lutz) oraz mgr. Eweliny Milan. Drużyna robi ciągłe postępy, czego najlepszym dowodem jest wygrana w kijowskim konkursie. W skład tegorocznej drużyny wchodzą studenci Uczelni Łazarskiego: Katarzyna Skawińska, Jan Philipp Wessendorf, Vladyslav Semerynski, Wojciech Kołakowski oraz Konrad Biskup. Merytoryczne wsparcie Drużynie zapewniają trenerzy, którzy w przeszłości również brali udział w konkursie Vis-Moot: Justyna Kucia (Mostostal Warszawa), Paweł Bukiel oraz Jan Mącior (Wolf Theiss).

Drużyna przygotowywana jest w ramach Studenckiej Poradni Prawnej