Publikacja: | Strona główna / Aktualności / Wydarzenia / Działalność społeczna /

Już po raz ósmy Fundacja DKMS Polska wspólnie z Uczelnią Łazarskiego współorganizuje akcję, której celem jest rejestracja potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych. Tegoroczna akcja organizowana jest pod hasłem: Helpers’ Generation, czyli generacja superbohaterów.

Jeśli w dzieciństwie chciałeś być strażakiem, lekarzem lub superbohaterem, aby ratować ludzkie życie, to teraz możesz spełnić swoje marzenia!

 Już 4 i 5 kwietnia 2017 w sektorze C Uczelni Łazarskiego odbędzie się Dzień Dawcy Szpiku.

Gorąco zachęcamy do udziału w akcji i bezbolesnej rejestracji w bazie dawców 4 i 5 kwietnia (wtorek i środa) w godzinach 11:00-18:00 na parterze w sektorze C naszej uczelni.

Jak przebiega rejestracja?

  • rozmawiasz z przedstawicielem Fundacji DKMS Polska,
  • wypełniasz formularz rejestracyjny.
  • pobierany jest od ciebie wymaz śliny z wewnętrznej strony policzka (bezboleśnie i szybko).

To tylko kilka minut, które w przyszłości mogą uratować życie komuś choremu na białaczkę.

Uwaga. Aby się zarejestrować, musisz mieć ze sobą dokument tożsamości z numerem PESEL.

Liderem projektu na Uczelni Łazarskiego jest student Paweł Białasiewicz.

Współorganizatorami akcji są:

O Fundacji DKMS:

Misją Fundacji DKMS jest znalezienie Dawcy dla każdego Pacjenta chorującego
na nowotwory krwi i potrzebującego przeszczepienia krwiotwórczych komórek macierzystych. Fundacja DKMS należy do rodziny DKMS, jednej z największych baz Dawców szpiku na świecie, liczącej obecnie ponad 6 mln zarejestrowanych potencjalnych Dawców. DKMS został założony w 1991 r. W Polsce Fundacja DKMS działa od 2008 r. jako niezależna organizacja non-profit i prowadzi głównie działania mające na celu edukację społeczną w zakresie idei dawstwa szpiku oraz rejestrację potencjalnych Dawców krwiotwórczych komórek macierzystych. Fundacja DKMS to największy ośrodek dawców szpiku w Polsce, w którym zarejestrowanych jest ponad 1 055 000 (stan na koniec stycznia 2017) potencjalnych dawców szpiku, spośród których  3 863 (stan na koniec stycznia 2017) osób oddało swoje komórki macierzyste lub szpik Pacjentom zarówno w Polsce, jak i na świecie, dając im tym samym szansę na życie.

Kontakt do Fundacji DKMS:

Agnieszka Mroczek, Koordynator projektu studenckiego HELPERS’ GENERATION

e-mail: agnieszka.mroczek@dkms.pl; tel.: +48 22 882 95 58