Publikacja: | CKP / Aktualności /

Ze głębokim smutkiem informujemy, że 31 grudnia 2019 r. zmarł Dariusz Sawicki, ekspert w zakresie transportu lotniczego i wykładowca Centrum Kształcenia Podyplomowego Uczelni Łazarskiego.

Dariusz Sawicki dzielił się swoim doświadczeniem z uczestnikami programu MBA w lotnictwie, a także ze słuchaczami studiów podyplomowych Prawo lotnicze realizowanych na Uczelni Łazarskiego.

Przez wiele lat praktyki zawodowej zdobył szeroką wiedzę z zakresu transportu lotniczego, strategii i finansowania linii lotniczych i portów lotniczych, planowania portów lotniczych, metod symulacyjnych, jak również zasad operacyjnych linii lotniczych i portów lotniczych.

Dariusz Sawicki był członkiem zarządu Centralnego Portu Komunikacyjnego. Współpracował z Urzędem Lotnictwa Cywilnego, jako niezależny ekspert oceniający i recenzujący plany rozwoju infrastruktury lotniczej w Polsce w kontekście strategicznym, infrastrukturalnym, ruchowym i finansowym.

Zanim podjął decyzję o założeniu własnej praktyki konsultingowej, zajmował szereg różnych pozycji w Liniach Lotniczych LOT, włączając w to pozycję dyrektora ds. restrukturyzacji, odpowiedzialnego za zmniejszeni kosztów operacyjnych PLL LOT o 500 milionów złotych, jak również pracował dla Star Alliance, jako manager projektu przebudowy Lotniska Heathrow w Londynie.

Władze Uczelni Łazarskiego składają kondolencje i wyrazy współczucia Rodzinie.