Publikacja: | Aktualności / Wydział Prawa i Administracji /

Sekcja Prawa Publicznego i Compliance przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie zaprasza Pracowników i Studentów Wydziału Prawa i Administracji Uczelni Łazarskiego na wykład „Zasady techniki prawodawczej i rządowy proces legislacyjny”.

Wykład odbędzie się w dniu 13 czerwca 2019 r. (czwartek) w godz. 18.00-20.00 w siedzibie ORA w Al. Ujazdowskich 49, sala im. H. Krajewskiego.

Prelegentem będzie Joanna Knapińska, doktor nauk prawnych, radca prawny, legislator, wieloletni dyrektor w Rządowym Centrum Legislacji, wykładowca i patron na aplikacji legislacyjnej. Obecnie zatrudniona w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii.

Przedmiotem wykładu będzie omówienie zasad tworzenia prawa oraz instrumentów i zasad techniki prawodawczej, z uwzględnieniem reguł budowy aktu prawnego (nowego i nowelizującego), rodzajów przepisów i ich miejsca w strukturze aktu prawnego oraz przepisów upoważniających jako podstawy opracowania aktu wykonawczego. W ramach wykładu omówione zostaną unormowania regulujące rządowy proces legislacyjny oraz jego poszczególne etapy i przebieg.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, uprzejmie prosimy o zgłoszenia przybycia za pośrednictwem poczty elektronicznej: sekcja.ppcom@ora-warszawa.com.pl.

Serdecznie zapraszamy!