Publikacja: | Aktualności / Wydarzenia / Studium języków obcych /

Nie samą nauką student żyje. Czas na przyjemność dla duszy i oczu. Zapraszamy na dwa wykłady poświęcone sztuce polskiej XIX i XX wieku, które poprowadzi dla nas Przemysław Głowacki.

Spotkania odbędą się w aplikacji MS Teams w zespole "Sztuka polska" dostępnym pod linkiem:

https://bit.ly/3cB5BZ9 17 i 24 marca o godzinie 19:00.

 

1. Najważniejsi polscy artyści XIX wieku

Jak przenikają się historia i sztuka? Poznamy twórczość Piotra Michałowskiego, Jana Matejki, Józefa Chełmońskiego, Stanisława Wyspiańskiego oraz Jacka Malczewskiego.

2. Sztuka polska ok. 1989 roku

Sztuka współczesna wywołuje skrajne emocje, jak również skłania do głębszej refleksji dotyczącej otaczającego nas świata. Reaguje na sytuację społeczną, polityczną i ekonomiczną. Zaznajomimy się z artystami taki jak: Magdalena Abakanowicz, Roman Opałka, Katarzyna Kozyra, Joanna Rajkowska i Wilhelm Sasnal.

***

O prowadzącym

Przemysław Głowacki – historyk sztuki, edukator muzealny, nauczyciel.
Od ponad dwudziestu lat zajmuje się popularyzacją wiedzy o sztuce oraz edukacją muzealną. Obecnie prowadzi m.in. cykl wykładów w Zamku Królewskim w Warszawie, zajęcia z historii sztuki w Warszawskiej Szkole Filmowej oraz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Jego pasją jest zwiedzanie muzeów. Współorganizuje wycieczki tematyczne Wyprawy ze sztuką. Prowadzi stronę poświęconą sztuce i wystawom www.artdone.pl.