Organizatorem jest Studenckie Koło Naukowe "Komunikacja w Opiece Medycznej" przy KiK Pediatrii, Hematologii i Onkologii CM UMK.
Instytut Studiów Interdyscyplinarnych nad Chorobami Rzadkim Uczelni Łazarskiego został partnerem merytorycznym.
Konferencja poświęcona jest komunikacji między lekarzem a pacjentem, która stanowi istotnie ogniwo w procesie leczniczym. Lekarze coraz częściej wskazują na potrzebę doskonalenia kontaktu z chorym. W ostatnich latach znacząco wzrosło zainteresowanie kursami, w trakcie których medycy nabywaja lub udoskonalają umiejętności budowania relacji ora zprawidłowej współpracy z pacjentem. Właściwa komunikacj personelu medycznego z chorym wpływa na podejmowanie decyzji dotyczących procesu leczenia oraz podnosi jakość usług świadczonych przez instytucje zdrowotne.
W programie znajdują się 4 bloki tematyczne:
- Komunikacja z pacjentem w praktyce klinicznej.a
- Aspekty prawne w komunikacji medycznej.
- Znaczenie komunikacji w medycynie z perspektywy pacjenta.
- Sesja psychoonkologiczna.
Jednym z prelegentów będzie mgr Maria Libura, dyrektor Instytutu Studiów Interdyscyplinarnych nad Chorobami Rzadkimi naszej uczelni. Wygłosi prezentację: "Społeczne i kulturowe konstrukcje choroby jako bariera w komunikacji.
Oprócz wystąpień wykładowców z uczelni medycznych i prawniczych, w każdym bloku prezentowane będą również prace studentów, doktorantów, młodych naukowców.
Pełny program Konferencji oraz formularz zgłoszeniowy dostępne na stronie Konferencji.
Dołącz także do Wydarzenia na Facebooku!