Publikacja: | Strona główna / Aktualności / Studenci / Z życia uczelni /

Koło Naukowe Investment Banking Club i Katedra Finansów i Bankowości zapraszają na spotkanie pt."Bezpieczeństwo Polski we współczesnym świecie w ujeciu geopolitycznym,wojskowym i bezpieczeństwa energetycznego" z dr. Witoldem Waszczykowskim.

dr Witold Waszczykowski

Spotkanie odbędzie się 1 kwietnia (środa) o godz. 10:00 w sali 562 na Uczelni Łazarskiego.

O prowadzącym:

 Dr Witold Waszczykowski


Historyk, politolog, dyplomata. Doktor nauk humanistycznych. Ukończył Uniwersytet Łódzki, University of Oregon, odbył studia podyplomowe w Genewie oraz specjalistyczne kursy w ośrodkach NATO i USA.

Był pracownikiem naukowym i wykładowcą m.in.: Uniwersytetu Łódzkiego, Warszawskiego, Wyższej Szkoły Biznesu w N. Sączu, Krajowej Szkoły Administracji Publicznej, Akademii Obrony Narodowej, Wyższej Szkoły Handlu i Prawa w Warszawie oraz w Toruńskiej Szkoły Wyższej. Wykładał również w Uczelni Łazarskiego. Obecnie adiunkt w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi.

W latach 1992 - 2008 w MSZ był zastępcą Przedstawiciela RP przy NATO, ambasadorem w Iranie, Podsekretarzem Stanu (negocjatorem porozumienia z USA o tarczy antyrakietowej).

W latach 2008 - 2010 pełnił funkcję zastępca Szefa BBN.

Od 2011 poseł VII kadencji Sejmu RP, wiceprzewodniczący komisji spraw zagranicznych. Specjalny sprawozdawca Zgromadzenia Parlamentarnego NATO ds. Bałkanów Zachodnich oraz Ukrainy.

Organizatorzy:

- Investment Banking Club
Katedra Finansów i Bankowości Uczelni Łazarskiego
 

Zapraszamy!