Publikacja: | Aktualności /

Red Bull Basement, to inicjatywa skierowana do studentów na całym świecie, którzy chcą zmieniać otaczającą ich rzeczywistość na lepsze. Zgłoś swój pomysł w formie minutowego filmu i zacznij zmieniać świat już dziś.

Red Bull Basement to globalna platforma przeznaczona dla studentów, którzy w otaczającej ich rzeczywistości dostrzegają możliwość wprowadzania innowacji. Program obejmuje szkolenia i opiekę mentorską na kolejnych etapach pracy nad pomysłami. Projekt zakończony się globalnymi warsztatami, w których wezmą udział twórcy najlepszych pomysłów.

Aby zgłosić się do konkursu Red Bull Basement, należy stworzyć minutowy film, w którym przedstawi się własny pomysł.  Studenci mogą zgłaszać projekty w dwuosobowych zespołach lub indywidualnie. Termin upływa 25 października. Kolejnym etapem będzie głosowanie internautów na specjalnie przygotowanej stronie. 25% projektów, które uzyskają największą liczbę głosów przejdzie do kolejnego etapu, w którym jury wybierze najlepszy pomysł. Zwycięzca polskiej edycji Red Bull Basement otrzyma 5 tysięcy złotych i będzie miał 5 tygodni na dopracowanie projektu. Punktem kulminacyjnym konkursu będą globalne warsztaty, które odbędą się w grudniu. Twórcy najlepszych projektów przez trzy dni pracować będą z mentorami, by jeszcze bardziej ulepszyć swoje pomysły. Warsztaty zakończone zostaną prezentacją efektów pracy i wyborem globalnego zwycięzcy.

Projekt jest realizowany w Polsce po raz pierwszy, w partnerstwie z firmą NTT Ltd. oraz firmą HONOR. Red Bull Basement wystartował w 2015 roku w São Paulo w Brazylii. Jego celem jest wspieranie młodych innowatorów, by przy użyciu technologii mierzyli się z wyzwaniami społecznymi i ekologicznymi. W tym roku, kiedy zdalna współpraca stała się ważniejsza niż kiedykolwiek wcześniej, Red Bull zdecydował się na partnerstwo z NTT Ltd. - partnerem, który od lat wspiera organizacje w cyfrowej transformacji. 

Więcej informacji i zapisy na: https://basement.redbull.com/pl-pl