Publikacja: | Strona główna / Aktualności / Wydział Ekonomii i Zarządzania /

21 listopada przedstawicielka ISI Emerging Markets Group przedstawiła, jak serwisy ekonomiczne EMIS i CEIC ułatwiają codzienną pracę wykładowców i studentów, wyposażając ich w niezbędne dane oraz dedykowane narzędzia analityczne.

Wiedzę na temat korzyści i możliwości baz danych przedstawiła studentom Pani Marta Witczak Senior Account Manager z ISI Emerging Markets Group, który jest partnerem UŁa i współtwórcą programu specjalności Data Science.

Baza EMIS Emerging Markets Information Service pomaga odnaleźć wiadomości z obszaru: ekonomii, finansów, polityki, makroekonomii. Zawiera sprawozdania finansowe spółek publicznych i niepublicznych, raporty i statystyki branżowe, dane i analizy makroekonomiczne z wiodących źródeł krajowych i zagranicznych.

Jest świetnym narzędziem wspierającym pisanie prac dyplomowych, a przede wszystkim skondensowanym źródłem wiadomości i raportów, które wykorzystują również potencjalni pracodawcy. Dodatkowe atuty EMIS to wielopłaszczyznowa selekcja informacji, intuicyjnie zrozumiały interface, wyspecjalizowana kadra, która stale powiększa zasób oferowanych publikacji.

Baza CEIC DATA - agreguje dane makroekonomiczne uporządkowane w szeregach czasowych. Oferuje dostęp do danych rynkowych i globalnych, obejmuje około 22.500 szeregów czasowych, 20 sekcji makroekonomicznych, a aktualizacja danych następuje na bieżąco w ciągu dwóch godzin od ich publikacji.

"Wszystkim Państwu, studiującym Ekonomię, ta wiedza, która będzie dziś przekazywana się z pewnością przyda. Prawdą jest, że są to bardzo rozbudowane narzędzia, ale pozwalają w zaledwie kilka kliknięć wygenerować raporty oraz własne analizy z wizualizacjami graficznymi" - podkreślała dr Anita Zarzycka, prof. UŁa.

"Dzięki wiarygodnym informacjom z najbardziej zaufanych źródeł studenci i wykładowcy mogą docierać do wnikliwych i trudno dostępnych danych o spółkach, sektorach i krajach - korzystać z analiz branżowych, prognoz, aktualności, raportów oraz narzędzi do pracy - w czasie rzeczywistym" - dodała Marta Witczak Account Manager ISI Emerging Markets Group.