Publikacja: | Aktualności / Wydział Prawa i Administracji /

WPiA Uczelni Łazarskiego zajął I miejsce wśród uczelni niepublicznych w XIII Rankingu Wydziałów Prawa, przygotowanym przez „Dziennik Gazetę Prawną”. Tym samym po raz jedenasty obronił pozycję lidera rankingu.

Renomę Wydziałowi przyniosły prowadzone przez lata innowacyjne badania, znakomita kadra naukowa i wprowadzanie do programu nowoczesnych specjalizacji, pożądanych wśród pracodawców i dostosowanych do potrzeb współczesnego rynku, takich jak: prawo lotnicze, prawo nowych technologii, prawo korporacyjne, prawo medyczne.

Wydziały prawa poddawane były ocenie w czterech kategoriach:

  • kadra,
  • jakość i warunki kształcenia,
  • wymogi stawiane studentom i jakość absolwentów,
  • zdawalność absolwentów na aplikację

Nasza uczelnia zajęła także szóstą pozycję w klasyfikacji ogólnej uwzględniającej wszystkie uczelnie - publiczne i niepubliczne.

Nagrodę odebrała dziekan Wydziału Prawa i Administracji Uczelni Łazarskiego – dr hab. Anna Konert.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że tyle lat utrzymujemy się w ścisłej czołówce rankingu Dziennika Gazety Prawnej, bo to ważny tytuł dla prawników. Nie ukrywam, że ciężko na to pracujemy – podkreśliła, odbierając nagrodę, dr hab. Anna Konert, dziekan Wydziału Prawa i Administracji Uczelni Łazarskiego.

Dziekan zaznaczyła również, że w ostatnich latach wizerunek niepublicznych uczelni uległ znacznej poprawie.   – Nie ma w tym przypadku. Prywatne szkoły wyższe, takie jak nasza, stale podejmują działania, które mają na celu podwyższenie jakości nauki i dydaktyki. Ważne jest też indywidualne podejście do kształcenia studentów.

Więcej szczegółów na temat rankingu na stronie Dziennika Gazety Prawnej