Publikacja: | Aktualności / Wydział Medyczny /

Dyrektor Szpitala Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wołominie, Grzegorz Krycki podpisał umowę z dr hab. Pawłem Olszewskim, Dziekanem Wydziału Medycznego Uczelni Łazarskiego w Warszawie.

Umowę podpisano 24 listopada 2021 roku w obecności Starosty Powiatu Wołomińskiego, Adama Lubiaka i Dyrektor ds. Lecznictwa Katarzyny Kamińskiej.

Przyszła współpraca obejmuje prowadzenie zajęć dydaktycznych, badawczych i praktycznych dla studentów Uczelni Łazarskiego przez najlepszych i mogących się poszczycić dużym dorobkiem naukowym lekarzy specjalistów pracujących w naszej placówce. Szkolenie medyków odbywać się będzie w 3 etapach: wykłady, seminaria oraz zajęcia praktyczne, w pierwszej kolejności  w zakresie chorób wewnętrznych oraz chirurgii ogólnej.

Dzięki współpracy oba podmioty będę mogły jeszcze lepiej realizować swoje cele statutowe, w tym zwiększać możliwości specjalistycznego kształcenia podyplomowego lekarzy, zwiększyć konkurencyjność na rynku usług medycznych oraz prowadzić działalność badawczą w wielu dziedzinach. Studenci po III roku Wydziału Medycznego Uczelni Łazarskiego skorzystają z doświadczeń naszej kadry już od stycznia przyszłego roku.