Publikacja: | Kariera /

Masz od 18 do 26 lat, chcesz zaangażować się w wolontariat za granicą i interesujesz się pracą w międzynarodowej organizacji? Do 27 kwietnia ubiegaj się o roczny wolontariat w Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży (PNWM) rozpoczynający się we wrześniu.

Polsko - Niemiecka Współpraca Młodzieży poszukuje osób w wieku od 18 do 26 lat (nie można ukończyć 26. roku życia podczas trwania wolontariatu), mieszkających w Polsce, które będą wspierały codzienną pracę PNWM. Ważne, żebyś był/była osobą ciekawą świata i chciał/chciała pracować w zespole międzynarodowym. PNWM oczekuje od Ciebie przynajmniej podstawowej znajomości języka niemieckiego.

Twoje zadania

Zostaniesz włączony/włączona w bieżącą pracę referatu koordynacji Polsko Niemieckiej Współpracy Młodzieży. Twoje zadania to m.in. wspieranie pracowników PNWM w przygotowaniu i przeprowadzeniu różnych projektów polsko-niemieckich (projekty szkoleniowe, publikacje, imprezy publiczne, prace biurowe itd.). Będziesz mógł/mogła także – we współpracy z niemieckim wolontariuszem/wolontariuszką z warszawskiego biura PNWM – zaplanować i wspólnie zrealizować własny projekt!

Wolontariat obejmuje 40 godzin tygodniowo (5x8h) przez 12 miesięcy.

Dzięki wolontariatowi…

… będziesz mógł/mogła wykorzystać oraz rozwinąć swoje umiejętności. Pobyt za granicą pozwoli Ci zdobyć dodatkowe kompetencje m.in. językowe i międzykulturowe, a dzięki nim będziesz mógł/mogła planować swój dalszy rozwój zawodowy i osobisty z innej perspektywy.

Biuro PNWM znajduje się w Poczdamie. Przy okazji poznasz to miasto z wyjątkowymi zabytkami (np. park Sanssouci i bajkowa Aleksandrowka) oraz wielokulturowy, kolorowy Berlin, oddalony o zaledwie kilka stacji. 

Zespół, do którego dołączysz…

… jest międzynarodowy. W pracy posługujemy się zarówno językiem polskim, jak i niemieckim.  Możesz liczyć na wsparcie zarówno ze strony swojego mentora, jak i innych współpracowników.

Jak wygląda wolontariat z perspektywy naszych wolontariuszy?

Zobacz sam: tutaj

Możesz także nawiązać kontakt bezpośrednio z obecnym wolontariuszem PNWM, Marcinem Wierzbowskim, e-mail: marcin.wierzbowski@dpjw.org, który chętnie odpowie na Twoje pytania i opowie, jak wygląda wolontariat w PNWM w praktyce.

Organizacje współpracujące z PNWM

W kwestiach formalności i przygotowania do udziału w wolontariacie PNWM współpracuje z Fundacją "Borussia" z Olsztyna po stronie polskiej oraz stowarzyszeniem Initiative Christen für Europa (ICE) e.V. po stronie niemieckiej. 

Możesz skontaktować się z nimi w celu uzyskania dodatkowych informacji dotyczących wolontariatu za granicą.

Terminy

Rok wolontariacki w biurze PNWM rozpoczyna się 1 września 2020 roku i trwa 12 miesięcy. W sierpniu 2020 roku odbędą się przygotowania do wolontariatu w Polsce i za granicą.

Jeśli jesteś zainteresowany/zainteresowana…

…, to do 27 kwietnia 2020 roku prześlij na poniżej podany adres swoje CV oraz list motywacyjny (jedna strona A4), wpisując w tytule maila: Wolontariat Poczdam 2020-2021_imię i nazwisko.