Publikacja: | Aktualności / Studium języków obcych /

Nawet jeśli wydaje Ci się, że dużo wiesz o Wietnamie, to on i tak Cię zadziwi i zaskoczy. Wietnam ma dużo twarzy. Nasi wietnamscy studenci i polscy wielbiciele tego kraju odkryją przed Wami niektóre z nich. Gotowi na spotkanie z Wietnamem? Studium Języków Obcych zaprasza już w czwartek 17 maja 2018 r.

Wietnam – piękny i egzotyczny  kraj o ogromnym bogactwie kulturowym. Magiczna przyroda, wybrzeże usiane tysiącami wysepek i skalnych formacji, przepiękna zatoka Ha Long, bogactwo zabytków w Hoi An, Sapa i tarasy ryżowe, rajskie plaże nad lazurowymi wodami to tylko niektóre z miejsc do których Was zabierzemy.

Odkryjemy przed Wami także inne oblicze Wietnamu w Sajgonie – mieście chaosu i huku skuterów.  Pokażemy serce Wietnamu – Hanoi. Opowiemy o kulturze i zwyczajach Wietnamczyków, zaprezentujemy tradycyjne, piękne i zmysłowe stroje kobiet wietnamskich – ao dai, o którym przysłowie głosi: „wszystko zakrywa, niczego nie ukrywa”.

Oczywiście czeka Was rozkosz dla podniebienia i oczu – wietnamskie jedzenie! Kuchnia wietnamska jest przepyszna, zdrowa, sycąca i bardzo kolorowa. Potrawy charakteryzują się świeżym i wyraźnym smakiem. Ostry smak chili i aromat sosu rybnego spotyka się tu ze świeżością trawy cytrynowej, kolendry, wietnamskiej mięty i limonki. Cieknie wam ślinka?:)  Przyjdźcie, by przekonać się jakie pyszności przygotowaliśmy. Wybór jest tak wielki, że na tę chwilę nie wiemy co wybrać. W dodatku sami możecie nauczyć się przygotowania nem cuon, czyli spring rollsów podczas warsztatów kulinarnych. 

To jeszcze nie koniec atrakcji Dnia Wietnamskiego. Zaciekawieni? Rezerwujecie sobie czas w czwartek 17 maja w godz. 13.30 – 15.30 i wszystko stanie się jasne!