Publikacja: | Strona główna / Aktualności / Konkursy / Studenci /

Zapraszamy do wzięcia udziału w VIII edycji konkursu Tax`n`You organizowanego przez firmę doradczą KPMG.

Weź udział w konkursie Tax?n?You

Wszystkim finalistom tegorocznej edycji Tax`n`You zaoferujemy płatne praktyki wKPMG w Polsce oraz wręczymy atrakcyjne nagrody rzeczowe. Dodatkowo, trzem najlepszym osobom wybranym przez Kapitułę konkursu podczas finału, zaproponujemy umowę o pracę w KPMG w Polsce oraz nagrody finansowe w wysokości odpowiednio: 5 000 PLN,
3 000 PLN i 2 000 PLN.


Kto może wziąć udział w konkursie?
Konkurs skierowany jest do studentów III roku studiów licencjackich podejmujących studia II stopnia, III, IV i V roku jednolitych studiów magisterskich, I i II roku studiów magisterskich uzupełniających oraz absolwentów studiów magisterskich uczelni wyższych z 2013 r. zainteresowanych tematyką podatkową, prawną oraz rachunkową.


W Tax`n`You liczy się praktyczna wiedza na temat zagadnień podatkowych, znajomość terminologii podatkowej, umiejętność analitycznego myślenia i pracy w zespole, a także zdolności prezentacyjne. Konkurs daje uczestnikom niepowtarzalną szansę skonfrontowania wiedzy akademickiej o prawie podatkowym z wymaganiami, jakie rynek stawia obecnie przed nowoczesnym doradcą podatkowym.

Jaka jest formuła konkursu?

Konkurs Tax`n`You 2014 będzie przebiegał w dwóch etapach:
 

I etap konkursu ? od 7 do 26 kwietnia 2015 r.

W etapie I udostępnimy na stronie Konkursu ankietę konkursową składającą się z 20 losowo wybranych pytań jednokrotnego wyboru, dotyczących przede wszystkim zagadnień podatkowych, a także ogólnej znajomości wydarzeń gospodarczych. Oceniana będzie zarówno poprawność odpowiedzi, jak i czas wypełnienia ankiety.
 

II etap konkursu - 22 maja 2015 r.

Do finału w Warszawie zaprosimy dwudziestu czterech najlepszych uczestników wyłonionych w I etapie.? Zadania finałowe opracowano w podziale na trzy moduły:

  • Kazus z zakresu polskiego prawa podatkowego, którego rozwiązanie uczestnicy przedstawią przed Kapitułą w formie ustnej.
  • Panel dyskusyjny o tematyce podatkowej. Tematy do dyskusji zostaną udostępnione uczestnikom przed finałem.
  • Konkurs znajomości terminów podatkowych. Każdy z uczestników wylosuje termin podatkowy, a następnie omówi jego znaczenie przed Kapitułą.

Jak zgłosić swoje uczestnictwo?

W terminie od 7 do 26 kwietnia 2015 r. wejdź na stronę Konkursu i wypełnij formularz zgłoszeniowy, który znajdziesz w zakładce Rejestracja. Następnie przejdź do wypełnienia online ankiety konkursowej. O wynikach I etapu powiadomimy każdego uczestnika na tydzień przed planowanym finałem.

Kto ocenia uczestników?


Uczestników finału oceniać będą eksperci z Działu Doradztwa Podatkowego KPMG w Polsce w porozumieniu z Kapitułą konkursu.

 

Zapraszamy do udziału!