Publikacja: | Aktualności /

Mamy przyjemność poinformować, że w dniach 26-27.03.2018 w Warszawie odbędą się dwudniowe warsztaty naukowe poświęcone ekonomicznej analizie polskiego systemu podatkowego "Struktura i efektywność polskiego systemu podatkowego" organizowane przez fundację CASE – Centrum Analiz Społeczno-Ekonomicznych we współpracy z Centrum Analiz Ekonomicznych CenEA, Uczelnią Łazarskiego oraz Komisją Europejską.

Celem warsztatów jest zintegrowanie polskich ekonomistów i badaczy z pogranicza ekonomii, zajmujących się szeroko pojętą tematyką analiz systemu podatkowego, ze szczególnym uwzględnieniem polskich realiów. Do udziału w warsztatach zapraszamy naukowców zajmujących się zarówno badaniami teoretycznymi jak i empirycznymi. Akcent warsztatów położony zostanie na następujące obszary badań:

- (nie)efektywności systemu podatkowego,

- konsekwencje dystrybucyjne obciążeń podatkowych i świadczeń,

- rozłożenie obciążeń podatkowych (tzw. tax incidence),

- unikanie i uchylanie się od podatków oraz moralność podatkowa.

Planowany program warsztatów zakłada dyskusję panelową na temat zróżnicowanych stawek VAT oraz prezentację 12 prac naukowych w formie seminaryjnej z dodatkowym możliwym udziałem w sesji plakatowej. W programie uwzględnione zostaną prace na różnym etapie zaawansowania, a ważnym celem warsztatów jest stworzenie możliwości do dyskusji i wymiany doświadczeń.

Zgłoszenia w formie poszerzonych streszczeń prac (tzw. extended abstracts) prosimy przesyłać na adres case.workshop@case-research.eu do dnia 16.02.2018. Program warsztatów zostanie ogłoszony do 23.02.2018. Uczestnicy prezentujący prace mogą aplikować o zwrot kosztów dojazdu i noclegu.  

Organizatorzy:

Dr hab. Michał Myck, CenEA
Dr Jarek Neneman, Uczelnia Łazarskiego
Dr Grzegorz Poniatowski, CASE – Centrum Analiz Społeczno-Ekonomicznych