Publikacja: | Absolwenci / Aktualności /

19 lipca 2019 r. na dziedzińcu Uczelni Łazarskiego odbyła się Uroczysta Promocja Absolwentów. Podczas wydarzenia 62 najlepszym tegorocznym absolwentom zostały wręczone Rektorskie Dyplomy Uznania, pozostałym zaś Certyfikaty Ukończenia Studiów i Dyplomy Okolicznościowe.

Uroczysta graduacja jest corocznym świętem społeczności związanej z Uczelnią Łazarskiego, w którym udział biorą tegoroczni absolwenci, ich rodziny, władze uczelni, Senat, wykładowcy, pracownicy oraz partnerzy Uczelni. W tym roku swoją obecnością zaszczycił nas także pan Eugeniusz Tyrajski, żołnierz pułku Armii Krajowej „Baszta”, Wiceprezes Zarządu Głównego Związku Powstańców Warszawskich oraz Burmistrz Dzielnicy Mokotów, pan Rafał Miastowski.

Uroczystość rozpoczęło przemówienie Rektora Uczelni Łazarskiego, dr. hab. Macieja Rogalskiego, podczas którego podsumował on rok akademicki, wymienił liczne sukcesy pracowników i studentów uczelni. Rektor podkreślił także, że „kończący się rok akademicki jest rokiem wielu zmian spowodowanych nową ustawą o szkolnictwie wyższym i nauce – zwaną Konstytucją dla Nauki. Ustawa ta stanowi kompleksową zmianę w zakresie prowadzenia badań naukowych, nauczania studentów i zarządzania uczelnią. Wprowadzenie tych zmian było nie tylko wyzwaniem, ale i szansą na osiągnięcie jeszcze lepszych wyników naukowo-dydaktycznych”.

Głos zabrali również przedstawiciele tegorocznych absolwentów: Piotr Kuciński i Polina Sluhina reprezentujący Wydział Ekonomii i Zarządzania oraz Dariusz Dejk z Wydziału Prawa i Administracji, który wygłosił poruszające przemówienie, dziękując w nim Profesorom, Rodzinom, Koleżankom i Kolegom ze studiów.

- „Drodzy Profesorowie, drogie grono dydaktyczno-naukowe. To właśnie Wam należą się szczególne podziękowania. Zaczynając od tego, że tutaj każdy student jest traktowany jak osoba. Jesteś człowiekiem z imienia i nazwiska, jesteś kimś, jesteś Zofią, Agnieszką, Maciejem, a nie numerem 39127. Masz swoją godność. Na tej uczelni wszyscy czujemy ten szacunek.  Dzięki Wam i  waszej wiedzy i pasji będziemy mogli za chwilę zacząć kolejny etap w życiu. Być może za kilkadziesiąt lat nie będziemy potrafili opisać dokładnie zasad postępowania administracyjnego, może wyrwani w środku nocy pomylimy się w definicji recydywy specjalnej, ale jestem przekonany, że dzięki Wam pozostanie nam na zawsze wiedza o wiele cenniejsza -  potencjał, szersze horyzonty, szacunek do drugiego człowieka, inne spojrzenie na świat”.  Pan Dariusz Dejk zwrócił się także do zgromadzonych Rodziców absolwentów słowami:  - „Patrząc na Was, zastanawiam się, kto czuję dziś większą dumę: my czy Wy jako nasi rodzice?  I tak naprawdę myślę, że każdy z Was powinien  dzisiaj mieć swoją własną togę i swój własny biret. Razem z nami powinniście przekładać frędzle i rzucać czapki do góry, tak jak razem z nami byliście przez te wszystkie lata.”

Przemówienie wygłosił także pan Łukasz Sadurek, absolwent Uczelni Łazarskiego, właściciel firmy Rework Poland.

Po wręczeniu dyplomów i certyfikatów  zostało wykonane wspólne pamiątkowe zdjęcie absolwentów, kadry akademickiej oraz władz Uczelni, a następnie rozpoczęła się część nieoficjalna wydarzenia.

Wszystkim absolwentom Uczelni Łazarskiego składamy serdeczne gratulacje i życzymy powodzenia w spełnianiu marzeń w życiu osobistym i zawodowym!

Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji z tegorocznej uroczystości.