Publikacja: | Wydział Medyczny / Aktualności / Centrum prasowe /

14 lipca 2017 r. podpisaliśmy porozumienie ws. współpracy między Uczelnią Łazarskiego a Fundacją Uniwersytet Dzieci. Tym samym Uczelnia Łazarskiego dołącza do grona Partnerów Uniwersytetu Dzieci, wśród których są czołowe polskie uczelnie z czterech ośrodków akademickich.

Uczelnia Łazarskiego jest pierwszą niepubliczną uczelnią w Warszawie, która dołącza do tego wyjątkowego projektu. Od nowego roku akademickiego dzieci i młodzież szkolna będą zgłębiać tajniki prawa, ekonomii i medycyny podczas zajęć prowadzonych przez wykładowców UŁa. „Nauka poprzez praktykę” to nieformalne hasło, które łączy misję Uczelni Łazarskiego i Fundacji Uniwersytet Dzieci.

Umowę podpisali prezes Fundacji Uniwersytet Dzieci, Anna Grąbczewska, oraz prezydent Uczelni Łazarskiego, Juliusz Madej. Inicjatorem podjęcia współpracy ze strony UŁa był dziekan Wydziału Medycznego, prof. dr hab. med. Piotr Zaborowski. – Kształtowanie przyszłości zaczyna się od wyobraźni. Dzieci są wyjątkowo wymagającymi poszukiwaczami, bo kieruje nimi otwartość na świat i ciekawość. Uczenie się jest dla nich przyjemnością, a największą sztuką dla nas, naukowców współpracujących z Uniwersytetem Dzieci, jest umiejętność towarzyszenia im w tej przygodzie – powiedział podczas podpisania porozumienia dziekan Wydziału Medycznego UŁa.

Fundacja Uniwersytet Dzieci

Fundacja od 10 lat prowadzi program Uniwersytet Dzieci – integruje uczelnie z czterech ośrodków akademickich (Kraków, Warszawa, Wrocław i Olsztyn), włączając kadrę naukową i wolontariuszy w proces nowoczesnego kształcenia najmłodszych.

Fundacja Uniwersytet Dzieci to pierwsza i największa tego typu inicjatywa w Polsce. Od 2007 roku UD zaprasza dzieci i młodzież szkolną na wykłady i warsztaty, które pomagają młodym studentom odkrywać i rozumieć świat. Zajęcia prowadzone są przez naukowców, specjalistów z różnych dziedzin, artystów i przedsiębiorców. Już ponad 20 000 dzieci w wieku 6-16 lat uczestniczyło w studiach na Uniwersytecie Dzieci, poznając wiele dziedzin nauki w aktywny i badawczy sposób. Zajęcia odbywają się na terenie współpracujących uczelni wyższych oraz innych organizacji wiedzy. Młodzi adepci wiedzy akademickiej mają do dyspozycji aż pięć kierunków, dostosowanych do różnych grup wiekowych: Odkrywanie (6-7 lat), Inspiracje (8-9 lat), Tematy (10-11 lat), Mistrz i Uczeń (12-13 lat), Nauka do kwadratu (14-16 lat).

Uniwersytet Dzieci to ponad 8000 studentów, blisko 500 naukowców i specjalistów realizujących ponad 500 wykładów i 600 warsztatów na uczelniach rocznie. Więcej szczegółów nt. działalności Uniwersytetu Dzieci i Fundacji na stronach: