Publikacja: | Aktualności / Wydział Prawa i Administracji /

Redakcja „Rzeczpospolitej" po raz dziewiąty nagrodziła uczelnie najlepiej kształcące młodych prawników. Uczelnia Łazarskiego zajęła 3. miejsce wśród uczelni niepublicznych.

„O pozycji w rankingu decydowały m.in. zdawalność na aplikację i potencjał naukowy – a więc kadry, które przekazują wiedzę studentom.” – napisała „Rzeczpospolita” w uzasadnieniu klasyfikacji.

"W 2019 r. do egzaminów przystąpili absolwenci 51 uczelni: 19 publicznych, 25 niepublicznych oraz siedmiu zagranicznych. Średnia zdawalność egzaminów absolwentów prawa na uczelniach prywatnych wyniosła 34,8 proc., a na uczelniach państwowych 58,9 proc.
Do egzaminów wstępnych w 2019 r. przystąpiło 2862 absolwentów rocznika 2019 z 39 polskich uczelni. 1844 z nich uzyskało wynik pozytywny; średnia zdawalność wyniosła 64,4 proc.
Jak widać z danych rankingowych, jakość kształcenia ma przełożenie na sukces absolwentów przystępujących do egzaminów na aplikacje. Z danych o zdawalności na aplikacje wynika również, że im wyższa ocena uzyskana na dyplomie, tym większe prawdopodobieństwo dostania się na wymarzoną aplikację prawniczą." - podaje gazeta.