Publikacja: | Aktualności / Wydział Prawa i Administracji /

Redakcja „Rzeczpospolitej" po raz dziesiąty nagrodziła uczelnie najlepiej kształcące młodych prawników. Uczelnia Łazarskiego zajęła 2. miejsce wśród uczelni niepublicznych, awansując tym samym o jedną pozycję.

Warto podkreślić, że wśród wszystkich polskich uczelni - zarówno publicznych, jak i niepublicznych - zajęliśmy wysokie 6. miejsce. 

O pozycji w rankingu decydowały m.in. jakość kształcenia (w tym zdawalność na aplikacje), współpraca z zagranicą i potencjał naukowy – a więc kadra dydaktyczna, która przekazuje wiedzę studentom. 

Dziekan Wydziału Prawa i Administracji - dr hab. Anna Konert - w wywiadzie dla “Rzeczpospolitej” podkreśliła, że "zmiany, które wymusiła izolacja i zamknięcie szkół sprawiły, że szybciej wprowadziliśmy w życie nasze plany na rozwój i innowacje w podejściu do nauczania.  

Celem naszych działań jest wdrożenie nowej formy dydaktycznej bazującej na koncepcji Problem Based Learning (uczenie oparte na problemie) oraz nowej metody weryfikacji osiągnięcia efektów uczenia się opartej na koncepcji Normative Set of a Lawyer (komplet normatywny prawnika, in. schemat prowadzenia sprawy przez prawnika), powiązanych ze sobą bezpośrednio, zarówno co do przebiegu kształcenia, jak i celu kształcenia.”

Cały wywiad można przeczytać TUTAJ.
Szczegóły Rankingu „Rzeczpospolitej” znajdą Państwo TUTAJ.