Publikacja: | Strona główna / Aktualności /

Już po raz piąty przyznano najważniejsze nagrody środowiska lotniczego. Podczas uroczystej Gali w hotelu Courtyard by Marriott Gdynia Waterfront wręczono statuetki dla najlepszych lotniczych sportowców, pilotów i grup pokazowych oraz fotografów.

Część pierwsza wydarzenia „Cumulusy 2019 Open Day”  odbyła się 16 stycznia w Uczelni Łazarskiego, gdzie została ogłoszona lista Finalistów wyłonionych w ramach głosowania.

Podczas tego wydarzenia odbyła się także konferencja, podczas której uczestników czekało mnóstwo ciekawych prezentacji i dyskusji. Pierwszym gościem konferencji był Jakub Jagieło  - pilot, a także wykładowca Uczelni Łazarskiego na kierunku prawo lotnicze z pilotażem. Tematem jego wystąpienia było  "Jak zostać pilotem?". Po tym wystąpieniu kolejny prelegent - Krzysztof Niewiadomski - promował sporty lotnicze.

Następnie dr Ewa Jasiuk i Tadeusz Dunin mówili o przepisach prawa w wybranych państwach na świecie w zakresie wykorzystania bezzałogowych statków powietrznych.

Gościem specjalnym Cumulusy Open Day 2019 był  Arkadiusz Maya" Majewski, który ustanowił rekord Guinnessa w najwyższym skoku spadochronowym w tandemie z wysokości 11 405 m n.p.m. - zorganizowanym i wykonanym przez ekipę Polska Stratosfera. Moderatorem spotkania była Aleksandra Kutz.

W kolejnej części wydarzenia prof. dr hab. Anna Konert i Patrycja Rejnowicz opowiedziały o prawach pasażerów, a dr Tomasz Balcerzak przedstawił charakterystykę przyszłości rynku lotniczego w kontekście nowych możliwości realizacji biznesu lotniczego. Na koniec Krzysztof Niewiadomski poprowadził z zaproszonymi gośćmi rozmowę na temat: "Dziennikarz sportowy – co go interesuje?"

Punktem kulminacyjnym Cumulusów było wręczenie statuetek dla najlepszych lotniczych sportowców, pilotów i grup pokazowych oraz fotografów w hotelu Courtyard by Marriott Gdynia Waterfront . Uczelnię Łazarskiego podczas uroczystej gali reprezentowała dr Ewa Jasiuk. Podczas swojego przemówienia podkreśliła m.in. rolę wydarzenia w promowaniu sportów lotniczych, a także zaszczepianiu pasji do latania w młodych ludziach, w tym także studentach . Dokonała także wręczenia statuetki dla zdobywcy piątego miejsca.

W kategorii Cumulus Sportowy po raz drugi z rzędu zwyciężył Andrzej Sołtyk - Mistrz Świata w indoor skydivingu i zdobywca tytułu „najszybszego człowieka na świecie latającego w tunelu”. Oprócz statuetki Złotego Cumulusa i nagrody pieniężnej  laureat odebrał z rąk prezesa Aeroklubu Polskiego - Jerzego Makuli - wyjątkowy voucher na lot do Waszyngtonu dla dwóch osób - nagrodę ufundowaną przez PLL LOT.

Więcej informacji: https://www.cumulusy.pl/galeria/gala2019 .