Publikacja: | Aktualności / Strona główna /

Celem projektu REALM finansowanego ze środków Komisji Europejskiej w ramach programu HORYZONT-HLTH-2022 jest stworzenie wielostronnego ekosystemu do współtworzenia i oceny oprogramowania urządzeń medycznych.

Interdyscyplinarne konsorcjum, składające się z 13 europejskich partnerów i dwóch partnerów stowarzyszonych, opracuje ramy współpracy, dzięki którym organy regulacyjne, twórcy oprogramowania, pracownicy służby zdrowia i podmioty polityczne będą mogły wspólnie tworzyć, a także oceniać innowacyjne oprogramowanie urządzeń medycznych – z bezpośrednią korzyścią dla pacjentów i pracowników służby zdrowia.

Projekt formalnie rozpoczął się w dniu 1 stycznia 2023 r., a w dniach 19-20 stycznia 2023 r. zainaugurowano prace podczas pierwszego spotkania konsorcjantów w Mastricht w Holandii.

Kierownikiem projektu z ramienia Uczelni Łazarskiego jest Prorektor ds. współpracy międzynarodowej - dr Tomasz Braun.

Uczestnicy konsorcjum projektu badawczego REALM (Real-world-data Enabled Asassesment for heaLth regulatory decision-M aking), w skład którego wchodzą akademickie, kliniczne oraz technologiczne instytucje partnerskie z Belgii, Niemiec, Grecji, Polski, Holandii, jak również partnerzy stowarzyszeni z Wielkiej Brytanii opracują innowacyjną i integracyjną platformę, która prowadzi do przejrzystego ekosystemu oceny i certyfikacji oprogramowania w opiece zdrowotnej, w którym programiści oraz organy regulacyjne i organy oceny technologii medycznych mają dostęp do znormalizowanego zestawu stosów technologii i danych.

Więcej informacji na stronie projektu.