Publikacja: | Strona główna / Aktualności /

W ramach kooperacji będziemy wspierać projekty badawcze i naukowe dotyczące sztucznej inteligencji w medycynie, zarządzania podmiotami leczniczymi i wykorzystywania algorytmów sztucznej inteligencji w procesie ochrony środowiska.

W ramach Wydziału Prawa i Administracji Uczelni Łazarskiego stale rozwijane są działania wspierające prawo nowych technologii. W ramach działalności naukowej prowadzone są również zaawansowane badania nad prawnymi aspektami sztucznej inteligencji w ochronie zdrowia.

“Jesteśmy otwarci na współpracę z otoczeniem akademickim i biznesowym skupiającym swoje działania wokół sztucznej inteligencji” – podkreśla wykładowca Uczelni Łazarskiego,  dr hab. Justyna Król – Całkowska, pełnomocnik ds. prawa ochrony zdrowia. 

Koalicja na rzecz AI w Zdrowiu działa na rzecz bezpiecznej i transparentnej implementacji algorytmów sztucznej inteligencji w ochronie zdrowia. Głównym celem jest stworzenie środowiska umożliwiającego i szybkie i powszechne korzystanie przez polski system ochrony zdrowia z najnowszych osiągnięć AI. 

Dowiedz się więcej: https://aiwzdrowiu.pl/