Publikacja: | Studium języków obcych / Aktualności /

Chcesz przekonać się jak w praktyce wygląda zawód prawnika, bliżej poznać warsztat prawniczy? Chciałbyś poszerzyć swoją wiedzę z arbitrażu i alternatywnych metod rozwiązywania sporów? Poznać dobre praktyki w zakresie zarządzania kryzysem w firmie? Pragniesz od największych autorytetów usłyszeć odpowiedzi na nurtujące cię pytania? Chcesz sprawdzić swój prawniczy angielski?

Studium Języków Obcych zaprasza na „Spotkanie z ekspertem”. Tym razem gościem studentów UŁa będzie adwokat Bartłomiej Jankowski. 

Bartłomiej Jankowski jest jednym z założycieli kancelarii JSLegal. Specjalizuje się w prowadzeniu sporów sądowych, arbitrażowych oraz spraw z zakresu przestępstw gospodarczych (BCL). Zajmuje się także zagadnieniami z obszaru ADR (alternatywne metody rozstrzygania sporów), compliance oraz dobrych praktyk w zakresie zarządzania kryzysem w firmie.

Adwokat B. Jankowski znajduje się na liście arbitrów Sądu Arbitrażowego przy Krajowej Izbie Gospodarczej. Posiada duże doświadczenie w prowadzeniu spraw dotyczących sporów z zakresu prawa handlowego, prawa zobowiązań, prawa własności intelektualnej oraz nieuczciwej konkurencji i prawa pracy.

Był partnerem w międzynarodowej kancelarii, w której współkierował departamentem sporów i arbitrażu, koordynując praktykę procesową w centralnej i wschodniej Europie. Utworzył i prowadził wysoce wyspecjalizowany zespół, zajmujący się zagadnieniami związanymi z przestępstwami gospodarczymi (przestępczość „białych kołnierzyków”). Posiada szerokie doświadczenie doradcze w zakresie odpowiedzialności za przestępstwa związane z działalnością gospodarczą oraz odpowiedzialnością członków zarządów i rad nadzorczych spółek. Doradzał także firmom międzynarodowym w zakresie zagadnień antykorupcyjnych, w tym w kwestiach związanych z FCPA (Foreign Corrupt Practices Act).

W JSLegal wraz z wyspecjalizowanymi członkami kilkunastoosobowego zespołu regularnie doradza członkom zarządów spółek i firmom w kwestiach dotyczących zagadnień związanych z odpowiedzialnością karną i cywilną, jak również w zakresie compliance w ramach organizacji firm.

Prowadzi wykłady z arbitrażu i alternatywnych metod rozwiązywania sporów w British Law Center przy Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego i Uniwersytetu w Cambridge. Niegdyś, jako doktorant, prowadził zajęcia z zakresu prawa cywilnego materialnego w Uniwersytecie Warszawskim. Jest członkiem Rady Ekspertów Wydziału Prawa i Administracji Uczelni Łazarskiego.

Kiedy? środa 15 listopada 2017, godz. 9.00

Gdzie? Uczelnia Łazarskiegoaula 130

Spotkanie będzie prowadzone w języku angielskim.

Wstęp wolny!