Publikacja: | Aktualności / Airline Management /

Uczelnia Łazarskiego we współpracy z IATA* uruchomiła nowy kierunek Airlane Management. Specjalność skierowana jest zarówno do osób przygotowujących się do pracy w liniach lotniczych: kadry zarządzającej, w tym nowych menedżerów w branży lotniczej, profesjonalistów linii lotniczych awansujących na stanowiska kierownicze, jak i obecnych menedżerów, chcących poszerzyć wiedzę. Partnerami programu są Polskie Linie Lotnicze LOT i Polska Grupa Lotnicza.

Widzimy ogromne zainteresowanie branżą lotniczą, która stanowi dla Unii Europejskiej sektor o znaczeniu strategicznym. Przed pandemią wnosił on 300 miliardów euro (czyli około 2,1% PKB) do europejskiej gospodarki, zapewniając przeszło 5 milionów miejsc pracy. Jak wskazują statystyki, branża cały czas rośnie w siłę. W związku z tym postanowiliśmy uruchomić nowy kierunek studiów poprzez nawiązanie współpracy z jednym z najważniejszych podmiotów w branży. Nasze studia przygotowują do zawodu pilota, umożliwiając karierę na międzynarodowym rynku przewozów lotniczych - w liniach lotniczych na całym świecie - podkreśla dr inż. pilot Tomasz Balcerzak z Instytutu Prawa lotniczego i kosmicznego Uczelni Łazarskiego.

Podczas dwuletnich studiów w języku angielskim studenci odbędą zajęcia na Uczelni Łazarskiego oraz spotkanie w siedzibie zarządu IATA w Genewie. Reszta zajęć będzie prowadzona online w weekendy. W programie Airline Management zawarte są trzy szkolenia z ekspertami IATA: trzygodzinny kurs online „Overview of Air Transportation System TCVG-92”, jednodniowy kurs Airline Business Foundations oraz warsztaty w Genewie. Po ukończeniu studiów absolwenci Airline Management otrzymają dyplom Uczelni Łazarskiego oraz dwa certyfikaty IATA – najbardziej rozpoznawalne na świecie dokumenty potwierdzające kompetencje do pracy na rynku przewozów lotniczych.

IATA (International Air Transport Association) to zrzeszenie handlowe światowych linii lotniczych założone w 1945 roku. Partycypuje w nim 290 linii lotniczych. Misją IATA jest reprezentowanie, kierowanie i obsługa branży lotniczej.