Publikacja: | Strona główna / Aktualności /

Uczelnia Łazarskiego w roku akademickim 2022/2023 uruchamia nową specjalizację na kierunku Zarządzanie. FinTech (Zarządzanie finansami w erze cyfrowej) na Wydziale Ekonomii i Zarządzania to element trzyletnich studiów I stopnia, odbywających się w formule stacjonarnej i niestacjonarnej. Studia skierowane są dla osób chcących zajmować się rynkami finansowymi w praktyce. Dzięki współpracy z doświadczonymi praktykami biznesu realizowany podczas studiów program pozwoli na zdobycie unikatowej wiedzy z obszaru FinTech.

Naszą misją jest stworzenie miejsca, które wyróżnia praktyczny wymiar kształcenia, jego międzynarodowy charakter oraz etos pracy. Naturalne jest więc, że uwzględniliśmy FinTechy jako ważną gałąź rynku i we współpracy ze specjalistami w tej dziedzinie zdecydowaliśmy się wprowadzić nowy kierunek studiów - podkreśla Dr Martin Dahl, Dziekan Wydziału Ekonomii i Zarządzania na Uczelni Łazarskiego.

Już w bieżącym roku akademickim studenci oraz absolwenci mają możliwość zapoznania się z tym, jak powstają startupy w branży FinTech oraz jak ich oferty zmieniają możliwości i zachowania klientów. Obecnie na Uczelni Łazarskiego organizowane są wykłady na temat inwestowania wykorzystujące nowe rozwiązania FinTech dostępne na polskim rynku. Studenci dowiedzą się m.in. dlaczego warto rozpocząć inwestowanie już na studiach, od niewielkich kwot, w co i jak warto inwestować (aktywne i pasywne narzędzia inwestycyjne) oraz jak zacząć inwestować i zbudować własną strategię. Informowaliśmy Was drodzy Studenci i Absolwenci o terminach wykładów, ale przypominamy, że dziś (26 maja o godzinie 17.00 w auli 58) odbędzie się kolejny wykład realizowany w ramach kursu. Dowiecie się na nim:

  • Jak zbudować strategię i portfel inwestycyjny?
  • Charakterystyka poszczególnych klas aktywów
  • Kiedy w co inwestować?

Aby zdobywać praktyczną wiedzę i uczyć się na prawdziwych instrumentach finansowych, w trakcie kursu studenci będą korzystać z aplikacji inwestycyjnej WealthSeed, oferującej dostęp do szerokiego zakresu akcji, funduszy ETF i produktów na krypto. Każdy uczestnik na kilka dni przed wykładami otrzyma specjalny link do rejestracji w aplikacji, dzięki któremu będzie mógł otrzymać za darmo pierwszą akcję o wartości do 500 PLN.

Wykłady prowadzą:

  • Filip Lachowski – współzałożyciel i CEO aplikacji inwestycyjnej WealthSeed. Absolwent i doktor wydziału ekonomii Uniwersytetu Oksfordzkiego. Przez ponad 8 lat uczestniczył i był liderem projektów strategicznych dla instytucji finansowych w czołowej firmie doradztwa strategicznego; Oliver Wyman, gdzie specjalizował się w projektach dla branży bankowej i FinTech.
  • Tomasz Pupka-Lipiński – na rynku kapitałowym od 2015 roku, z doświadczeniem w pracy w domach maklerskich, funduszach inwestycyjnych, bankach oraz doradztwie transakcyjnym. Studiował finanse na Universita Bocconi w Mediolanie oraz w Szkole Głównej Handlowej. Posiadacz certyfikatów CFA i CIIA oraz licencji doradcy inwestycyjnego (nr. 795) i maklera papierów wartościowych (nr. 2928).

Więcej informacji o specjalności >>>

Więcej informacji o wykładach praktyków WealthSeed >>>