Publikacja: | Aktualności / Wydarzenia / Studium języków obcych /

Już 19 stycznia o godz. 17.00 na naszej Uczelni odbędzie się pierwsze seminarium z cyklu Trusted Talks. W jego trakcie psycholog i psychoterapeutka Edyta Wietecha oraz student i autor Martin Makoni opowiedzą zarówno od strony naukowej, jak i z własnego doświadczenia, jak kształtuje się poczucie własnej wartości, będące podstawą naszej tożsamości.

Pomysł zorganizowania cyklu spotkań narodził się po spotkaniu autorskim z Martinem Makonim, po publikacji jego książki „The Nitram Archives”, która bada dynamikę tożsamości, poczucie własnej wartości, podstawowe poziomy przywiązań i współzależności w związkach. Autor, we współpracy z Edytą Wietecha, psychologiem, psychoterapeutą i lektorką języka francuskiego na anglojęzycznej ścieżce studiów, postanowił odpowiedzieć na zainteresowanie jakie wzbudziła książka.

Wiele osób po spotkaniu autorskim mówiło nam o tym, że poruszyliśmy ważne kwestie, które nie były wcześniej omawiane na naszej Uczelni. Studenci mają potrzebę pogłębiania wiedzy na tematy psychologiczne i dzielenia się własnymi doświadczeniami z obszaru własnej tożsamości i relacji z innymi ludźmi. Wierzymy, że seminaria Trusted Talks będą właśnie okazją, aby w niewielkiej i względnie stałej grupie rozmawiać na te ważne tematy – wyjaśniają Edyta i Martin.

Pierwsze dwa spotkania, w styczniu i w marcu tego roku, będą poświęcone właśnie kwestiom kształtowania się tożsamości. Kolejne seminaria w kwietniu i w maju, zagadnieniom świadomego tworzenia zdrowych relacji z innymi ludźmi. Każde spotkanie rozpocznie się merytorycznym wprowadzeniem. Następnie będzie przestrzeń na rozmowę i dzielenie się własnymi spostrzeżeniami oraz doświadczeniami w takim zakresie, w jakim uczestnicy będą czuli się na siłach. Jedynym warunkiem udziału w seminariach poza zaciekawianiem tematyką, jest komunikatywna znajomość języka angielskiego, ponieważ całość spotkania przebiegać będzie w języku angielskim.

O czym dokładnie będziemy rozmawiać? Od wczesnego dzieciństwa, nasze otoczenie, a więc dom rodzinny, szkoła i relacje rówieśnicze wpływają na to, czy jako młodzi bądź dorośli ludzie będziemy mieli wysokie czy raczej niskie poczucie własnej wartości. To, co w dzieciństwie słyszymy na swój temat od otaczających nas osób, wpływa na naszą pewność siebie, odwagę i otwartość w nawiązywaniu relacji. To, czego doświadczyliśmy od najbliższych nam osób, ukształtowało w dużym stopniu kim czujemy się obecnie i jakimi ludźmi się otaczamy. Ale czy dzieciństwo musi definiować nas do końca życia? Co zrobić, żeby przełamać niektóre schematy, świadomie kształtować siebie i nawiązywać zdrowe relacje? Co sprzyja, a co przeszkadza w rozwijaniu poczucia własnej wartości i jaki ma to związek z relacjami? Na te i inne pytania odpowiemy podczas Trusted Talks. Zapraszamy!

Pierwsze spotkanie odbędzie się 19 stycznia w godzinach 17:00-18:30 w sali 123.