Publikacja: | Aktualności / Wydarzenia / Studium języków obcych /

Leży w centrum Eurazji, niemal w całości pokryty jest górami, których wysokość i różnorodność przyprawia o zawrót głowy. W to niezwykłe miejsce, gdzie troska o gościa jest ważniejsza od religii, zabiorą Was studenci z Tadżykistanu oraz Studium Języków Obcych już 5 grudnia. Poznajcie najciekawsze tradycje, zobaczcie najpiękniejsze widoki i posmakujcie najlepszych dań.

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak to jest mieszkać praktycznie wyłącznie pośród gór? Mieszkańcy Tadżykistanu dobrze to wiedzą – aż 93% powierzchni ich kraju jest nimi pokryte! Zobaczcie zniewalający Pamir, posłuchajcie jak żyje się na dachu świata i zawitajcie do nowoczesnego Duszanbe. Zapraszamy Was na niezwykły Dzień Tadżykistanu 5 grudnia o godzinie 13:25 w sali 58. Przewidzieliśmy pokazy tańców regionalnych i tradycyjnych strojów, recytację poezji o perskich korzeniach i ślubną ceremonię. Dowiecie się też, co obecnie jest na muzycznym topie i jak zrobić sobie tadżycką fryzurę. J Nie zapomnieliśmy również o przygotowaniu dla Was regionalnych pyszności – prosto z jedynej tadżyckiej restauracji w Warszawie – Niginy – przyjadą dla Was samsy z mięsem, plov oraz czakka.

Dodatkowe atrakcje będą czekały na Was w holu na pierwszym piętrze. Przygotujemy dla Was specjalny fotokącik, zaaranżowany regionalnymi kilimami i poduchami. Kiedy już zrobicie pamiątkowe selfie, zachęcamy Was do obejrzenia autorskiej wystawy fotograficznej Anaity Sharipovej przedstawiających piękno tego górzystego zakątka świata. Na koniec zapraszamy Was do zakupy biżuterii o etnicznym charakterze – sprawdzi się również jako prezent na Mikołajki lub pod choinkę.