Publikacja: | Aktualności / Wydarzenia / Studium języków obcych /

11 kwietnia zmierzymy się ze złożonym i fascynującym tematem sztucznej inteligencji. Cóż to takiego i dlaczego właśnie teraz warto o tym porozmawiać?

Czy jest to coś na podobieństwo świętego Grala komputerowców z całego świata? Czy stworzy nam technologię na miarę rogu obfitości, gwarantującą dobrobyt i dostatek dla wszystkich? Czy też może jest to puszka Pandory, przekleństwo i źródło wszelkich nieszczęść?

Kto zatem powinien się cieszyć na myśl o rozwoju tej techgnologii? Kto z niej będzie mógł czerpać zyski? Co nam przyniesie dobrego? Niektórzy twierdzą, że ta technologia już istnieje. Jeśli wiesz, że tak jest, podziel się za nami swoją wiedzą i obserwacjami.

A może będzie to początek końca ludzkości? Jakie są zagrożenia? Kto na tym straci (czy ktoś zawsze musi stracić)? Czy jesteśmy bezpieczni? Czy nasze miejsca pracy są bezpieczne? Czy nasz świat jest bezpieczny? Czy słyszeliście albo odczuliście już jakieś negatywne skutki? Podzielcie się z nami swoimi obserwacjami i przemyśleniami!

Cóż bowiem czyni nas specjalnymi? Co odróżnia nas, ludzi, od inteligentnych maszyn kiedy już (jeśli w ogóle) zostaną zbudowane? Czy potrafimy i możemy jeszcze kształtować naszą przyszłość? A może została już dla mas zaplanowana i przygotowana? A jeśli tak, to przez kogo?

Czy słyszeliście o Watsonie? (nie, nie tym do Sherlocka Holmesa!) A może o AlphaGo/AlphaZero? A co to takiego https://www.lazarski.pl/„Technologiczna osobliwość”? Jeśli chcecie się dowiedzieć o tych i innych zagadnieniach, przyjdźcie i porozmawiajmy o tym, co ciekawe. To może być początek wspaniałej przygody lub mogą to być dzwony pogrzebowe oznajmiające ostatnią godzinę dla naszej cywilizacji…

Zdecyduj o swojej przyszłości podczas debaty o sztucznej inteligencji! Sztuczna Inteligencja – nasze zbawienie czy nieuchronna zguba? Spotkajmy się 11 kwietnia!