Publikacja: | Aktualności /

Jak co roku, zapraszamy wszystkich studentów i pracowników naszej uczelni do włączenia się w pomoc tym, którzy jej najbardziej potrzebują, w ramach akcji Szlachetna Paczka. Zbiórka darów oraz środków na ich zakup trwać będzie do 6 grudnia.

W tym wyjątkowym roku, w związku z obostrzeniami związanymi z COVID-19, szczególnie prosimy o wpłaty na konto: 

Fundacja Uczelni Łazarskiego
ING Bank Śląski S.A., Oddział 1 w Warszawie,
66 1050 1025 1000 0023 5370 6811

z dopiskiem: SZLACHETNA PACZKA w tytule przelewu.

Dzięki temu będziemy mogli sprawnie i bezpiecznie skompletować paczkę. Prezenty można też przynieść osobiście na kampus Uczelni i zostawić je w specjalnie przygotowanym na to miejscu w sektorze D na parterze. 

W tym roku pomagamy Pani Iwonie, Panu Adrianowi i ich 13-letniemu synowi Damianowi.
Damian cierpi na dziecięce porażenie mózgowe, potrzebuje specjalistycznych terapii oraz ciągłej obecności rodziców. Pani Iwona i Pan Andrzej dotychczas pracowali, ale pandemia dodatkowo utrudniła im zdobywanie środków na utrzymanie rodziny.
Potrzeby tej rodziny nie są wielkie, ale każde wsparcie w takim momencie się liczy i pozwala im z odrobiną nadziei patrzeć w przyszłość.
Damian chciałby w przyszłości wziąć udział wyścigach Formuły 1, ale na razie  marzy mu się gra F1!
Jeżeli chcecie pomóc Rodzinie Damiana warto zapoznać się ze szczegółową listą poniżej:

Trzy kluczowe potrzeby Rodziny:

1. Pralka

Pralka, którą posiada obecnie rodzina, jest już bardzo stara oraz zużyta. Zaczęła rdzewieć oraz podczas prania z pralki wycieka woda.

2. Materiały szkolne

Damian uczęszcza do szkoły co, wiąże się z ciągłymi wydatkami na materiały szkolne. Otrzymanie materiałów pozwolą rodzinie przeznaczyć środki zaoszczędzone na tych produktach na leczenie syna.

3. Środki czystości

Rodzina dba o czystość i porządek w domu, wiąże się to z wykorzystaniem dużej ilości środków czystości, które są niestety drogie. Otrzymanie ich nie tylko pozwoli nie martwić się rodzinie na jakiś czas o nie, ale również pozwoli odłożyć pieniądze zaoszczędzone na tych produktach.

Inne ważne potrzeby:

Żywność trwała: herbata, kasza, cukier, konserwy mięsne, kawa, makaron, olej, konserwy rybne, ryż, mąka, dżem, owoce i warzywa w puszkach, kisiele, budynie, przyprawy, ciastka, słodycze, pasztety, czekolady, płatki na mleko, herbatniki, biszkopty, majonez, ketchup

Środki czystości: szczoteczka do zębów, pasta do zębów, mydło / żel myjący, szampon, płyny czyszczące, płyn do mycia naczyń, proszek do prania, płyn do płukania, ręczniki papierowe, papier toaletowy

Kurtka zimowa dla Damiana: rozmiar: 152/160
!UWAGA: Damian marzy o ciepłej kurtce takiej od Roberta Kubicy :-) 

Materiały szkolne: przybory do pisania, piórnik, plastelina, kredki, bloki, klej, nożyczki, plecak, papier kolorowy, farbki, zeszyty

Wyposażenie mieszkania: pościel (poszwy, prześcieradło) – rozmiar 160/200

Szczególne upominki:

Iwona: szczoteczka elektryczna

Adrian: Zegarek męski

Damian: gra Formuła 1