Publikacja: | Wydarzenia / Studium języków obcych / Aktualności /

21 marca zapraszamy na spotkanie z fascynującą kulturą Indii. Będziemy bawić się kolorami i tańczyć obsypując się kolorowymi proszkami holi. Holi to święto radości i miłości. Obchodzi się je jako symbol zwycięstwa dobra nad złem oraz nadejścia wiosny.

Co wiecie o Indiach? Jakie religie wyznają mieszkańcy tego kraju? Ile mają oficjalnych języków i ile dialektów? Co Hindusi jedzą na śniadanie? Już 21 marca nasi studenci zabiorą Was w niezapomnianą podróż do tego fascynującego kraju. Na początek wszystkie Panie otrzymają od nas bajecznie kolorowe bindi. Potem poznacie zwyczaje, tradycyjne tańce, najpiękniejsze miejsca i niezapomniane smaki. O tym wszystkim opowiedzą Wam Rinky Basak, Swati Patel, Nizar Jajffer i Deepansu Lakhwan oraz Tamilanban, którego znacie z barku z kawą. W trakcie prezentacji spróbujecie również srebrnych słodyczy –kaju katli.

Pierwszą część naszego spotkania zakończy pokaz indyjskiego tańca – solo, w parze i w grupie. Na parkiecie zobaczycie Swati Patel, Rinky Basak, Suchi Patel, Divya Tandel i Salomi Vani. Po poczęstunku z doskonałej restauracji Tulsi i filiżance aromatycznej indyjskiej herbaty z mlekiem zaprosimy Was na dziedziniec. Tu w doskonały nastrój wprawią Was cheerleaderki z zespołu Łazarski Dance Crew, tańczące z kolorowymi proszkami Holi. Mamy nadzieję, że po pokazie dziewczyn również zechcecie przyłączyć się do zabawy –mamy dla Was mnóstwo torebek z barwnymi proszkami, a nasz DJ – Jacek Korzeniowski, przygotuje dla Was same taneczne hity. Kolory Holi będą najlepiej prezentowały się na białych ubraniach. Dodatkowo, najlepiej załóżcie okulary, aby nic nie wpadło Wam do oczu.

Podczas wydarzenia będzie możliwość zrobienia sobie mehendi oraz dokonania atrakcyjnych zakupów na stoisku Desi Bazaar. Możecie zrobić sobie foto na naszej ukwieconej ściance.

Kiedy: czwartek 21 marca 2019, start godz.11:15

Gdzie: aula 130, I piętro sektor C, dziedziniec

Organizatorem wydarzenia jest Studium Języków Obcych.